Maserati Türkiye'de "3" haneli satacak

Maserati Türkiye'de "3" haneli satacak
Maserati Türkiye'de "3" haneli satacak
Türkiye'de Tofaş çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Fer Mas Oto, temsil ettiği İtalyan lüks otomobil markası Maserati'nin yeni modeli Ghibli ve bir diğer lüks sedan modeli Quattroporte ile 2015 yılını da başarıyla tamamlamaya hazırlanıyor.

 Fer Mas Oto Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Maserati markamızla 2014’ü 83 satışla ve 2013’e göre yüzde 107,5 büyümeyle “ODD – En Hızlı Büyüyen Marka” ödülü alarak kapatmıştık. GranTurismo ve GranCabrio modellerimiz ve Ghibli ve Quattroporte gibi lüks sedan modellerimizle birlikte kasım sonu itibarıyla teslimat ve ön satışlar dahil olmak üzere toplamda 56 adetlik satış rakamına ulaştık. Özellikle Ghibli’nin yarattığı sinerjiyle, 2015 yılını yaklaşık 80 adetlik Maserati satışı ile kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

 

2015 yılında Maserati’nin lüks sedan modellerine güçlü bir talep olduğuna dikkat çeken ve aralık ayında da özellikle Ghibli modelinde yoğun hareketlilik olduğunun altını çizen Sinan Saip Bel, “Maserati, sadece Türkiye’de değil, global pazarlarda da Ghibli modeli ile büyük bir ivme elde etti. 2014 yılında küresel çapta rekor satış başarısı elde eden Maserati, dünya genelinde yaklaşık 36 bin 500 adet satış performansıyla 2013 yılına göre satışlarını yüzde 136 artırırken, 2012 yılına göre de yaklaşık 6 katlık artış elde etti. 2015 yılında da hem Türkiye’de hem globalde markanın amiral gemisi Ghibli olacak” dedi.

 

Fer Mas Oto Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “Bizler için önemli olan satış grafiğimizde büyük dalgalanmalar yaratmadan, aynı çizgiyi koruyabilmektir. Fer Mas olarak; bu yıl da sergilediğimiz başarıyı sürdüreceğiz. Bununla birlikte gelecek sene lüks SUV modelimiz Levante’nin gelmesiyle Maserati’nin Türkiye’deki yıllık satışlarının 100’lü adetleri geçmesini hedefliyoruz” dedi.