Mazda CX-3 100 bin TL'nin altında gelecek

Mazda CX-3 100 bin TL'nin altında gelecek
Mazda CX-3 100 bin TL'nin altında gelecek
Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul 1.5 dizel motorlu CX-3'ten bu yıl 1000 adet satacaklarını söyledi. Fiyat ise hesaplı geliyor.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

Mazda, 2014 yılında da Avrupa’da başarılı bir yılı geride bıraktı. Şirketin agresif model çıkışlarıyla da kanıtladığı üzere Mazda görünüş bakımından da geri adım atmıyor: Şirket altı ay içinde beş yeni modeli piyasaya çıkaracak. Tüm bu modeller 85. Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı.  Özellikle de üç adet yepyeni model nesli olan Mazda CX-3, Mazda MX-5 ve Mazda2, Mazda CX-5 2015 ve Mazda6 2015’in yanında yerini alacak.

  ABD , Japonya ve Avustralya’da görücüye çıkışının ardından Avrupa prömiyerini yapan yepyeni Mazda CX-3’e medya yoğun ilgi gösterdi. Bu ilgi, gelecek yıllarda sektörün en hızlı büyüyen segmenti olması beklenen bu segmentte oldukça teşvik edici bir durum.

 

Nisanda gelecek

Mazda Türkiy Genel Müdürü Nurkan Yurdakul 1.5 lt dizel ve sürekli 4 çeker CX-3’ün nisanda ithal edilmeye başlayacağını ve fiyatının 100 bin TL’nin altında olacağını açıkladı. Rekabetçi bir fiyatla pazara gireceklerini belirten Yurdakul araçtan bu yıl bin adet satış öngördüklerini halen 130 adet kişinin aracı görmeden kaparo verdiğini vurguladı. 1.5 lt’lik 105 BG 270 NM torklu dizel motorun düz vitesi  100 km’de ortalama 4.7 lt harcarken otomatiği 5.2 lt tüketiyor.

 

Yeni MX- 5 de 100 bin TL altına olacak

 Mazda standının göz bebeklerinden bir diğeri olan yepyeni Mazda MX-5 de, yaklaşık 25 yıl önce başlamış olan hafif spor araç geleneğini sürdürüyor. Dördüncü nesil roadster, araç kullanmayı seven dünyanın her yerindeki kişilerin hislerine hitap etmek üzere tasarlandı. Yurdakul’un ikinci müjdesi bu aracın 1.5 lt benzinli motorla devreye alınacağı. Bu durumda bu efsane spor otomobilin de Türkiye fiyatı 100 bin TL’nin oldukça altında olabilecek. Ancak aracın ne zaman ithalat edileceği henüz belli değil.

 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Avustralya

  ,

  Japonya

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Medya

  ,

  Avrupa

  ,

  zaman

  ,

  şirket

  ,

  2015