Mercedes 2015'i "SUV" yılı ilan etti

Mercedes 2015'i "SUV" yılı ilan etti
Mercedes 2015'i "SUV" yılı ilan etti
GLA ile kompakt pazara giren Mercedes yeni GLC, G 65 AMG, GLE ve GLE Coupe ile segmentte iddiasını artırıyor. 2016'da ise lüks GLS devreye girecek.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

Dünyada hızla artan SUV satışları lüks Alman üretici Mercedes-Benz’i tekrar harekete geçirdi. SUV ınıfındaki araçlarını yeniden categorize eden Alman marka  2015’i “SUV” yılı ilan etti. Geçtiğimiz günlerde yeni GLC’yi tüm dünyaya tanıtan Mercedes-Benz şimdi de yeni GLE ve GLE Coupe’yi satışa çıkardı.

 Kurz’un açıklamaları

Yeni GLE ve GLE Coupe’nin Avusturya’daki tanıtımında konuşan Mercedes Benz SUV ve Sportscar Ürün Grubu Başkan Yardımcısı ve MB Türk AŞ Direktörler Kurulu eski Başkanlarından  Wolf Dieter Kurz  markanın SUV sınıfındaki atağının devam edeceğini açıkladı. GLA ile kompakt SUV segmentine girdikerini, G 65 AMG ile yeniliklerinin devam edeceğini anlatan Kurz “G modelimiz tüm dünyada satılan bir klasik. Bunu daha da geliştiriyoruz. 2016’da da S serisinin SUV’u GLS dünyaya tanıtılacak” dedi.

M 130 bin sattı

GLE’nin yerini aldığı M serinin 2014’te tüm dünyada 130 bin adet sattığını vurgulayan Kurz  yeni GLE ve GLE coupe’nin bu sayıyı artırmasını beklediklerini ifade etti. Kurz şunarı kaydetti:
“Mercedes-Benz, yepyeni modeli GLE ile bir SUV aracın güçlü, çarpıcı ve çok yönlü özelliklerini bir arada sunuyor. Mercedes-Benz coupé’lerin başarılı ürün portfoyüne eklenen GLE Coupé ise klasik iki kapılı C, E, S-Serisi ve dört kapılı CLS ve CLA coupé modellerinin arasına özgün ve çarpıcı dış tasarımı ile katılarak bir coupé’nin sportif ve dinamik tasarımını SUV segmentinde sunacak. Araçların Türkiye satışları 2015 ekimde başlayacak. ”
 


  ETİKETLER:

  Avusturya

  ,

  Türkiye

  ,

  Lüks

  ,

  İlan

  ,

  klasik

  ,

  başkan

  ,

  2015