Mitsubishi 2017'de Türkiye'de 17 bin satacak

Mitsubishi 2017'de Türkiye'de 17 bin satacak
Mitsubishi 2017'de Türkiye'de 17 bin satacak
Mitsubishi ürün gamını artırıyor. Bu yıl 4 bin L200 pick -up yaklaşık 1000 adet de SUV ASX satmayı planlayan Temsa Motorlu Araçlar 2017'de yeni ürünlerle 17 bin adetlere ulaşacak.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

 Mitsubishi Motors, 85. Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıttığı Konsept XR-PHEV II konsept modeli ve yılın ikinci yarısında Türkiye ’de satışa sunulacak Yeni L200 ile bütün dikkatleri üzerine çekti.  Outlander PHEV’in gördüğü ilginin ve elde ettiği başarılı satış grafiğinin ardından Mitsubishi’nin plug-in hibrit araçlara odaklandığını belirten Temsa Motorlu Araçlar Genel Müdürü Eşref Zeka, bu anlamda Cenevre Otomobil Fuarı’nın yenilikçi teknolojilerin tanıtıldığı bir platform olduğunu belirtti.

Yeni L200 ikinci yarıda  Türkiye’de

 Zeka, bir ticari araç olarak sağlamlığı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan Yeni L200’ün de yine Cenevre’de dikkat çeken modellerden biri olduğunu vurguladı. Zeka, 150 ülkede satışa sunulması planlanan 5. nesil L200’ün, Avrupa ve Türkiye’de yılın 2. yarısında satışa sunulacağını açıkladı. Üst seviye spor pick-up’ olarak bir otomobile eşdeğer iç kabin ve konfor sunan Yeni L200, bir önceki versiyonu ile karşılaştırıldığında %17 daha az yakıt sarfiyatı ve karbon salımı yapıyor. 2.4 lt dizel ,6 ileri manuel şanzımanlı Yeni L200’de CO2 emisyonu 169 g/km'ye düşüyor. Pajero modelinde de bulunan 4x4 Super Select sisteminin Yeni L200’e eklenmesi ile arazi kabiliyeti de son derece artıyor.

Dizel ASX geliyor

Zeka, yeni L200 ile pazardaki güçlü konumu korumayı hedeflediklerini, önümüzdeki yıl yeni ASX’in gelmesiyle tamamlanacak binek ürün gamında büyümeyi öngördüklerini vurguladı. Mevcut ASX’in dizel 1.6 lt motor seçeneğinin önümüzdeki birkaç ay içinde Türkiye’de olacağını açıklayan Zeka, “Tamamen yenilenen ASX ise 2016 yılının ikinci yarısında Türkiye pazarına giriş yapmış olacak.” dedi.

Yeni C veya D sınıfı otomobil

 B sedan Attrage’ın Türkiye için tedariğini artıracaklarını kaydadan Zeka Nissan ile Mitsubishi’nin yeni bir C veya D sınıf otomobil için ortak platform görüşmeleri yaptığına dikkat çekti. Zeka devreye alınacak yeni modellerle Türkiye satışlarını 2017(de 17 binlere çıkarmayı yükselteceklerini kaydetti.