Nacaroğlu 2. elde bir ilke imza attı

Nacaroğlu 2. elde bir ilke imza attı
Nacaroğlu 2. elde bir ilke imza attı
İkinci el oto perakendeciliğinde getirdiği standartlarla referans noktası olan ikincielotomobilim, TÜV SÜD ile anlaşarak ''bağımsız oto ekspertiz'' konusunda yeni standart oluşturuyor.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

İkinci el oto satışının en önemli noktalarından biri olan ekspertiz konusunda, dünya otomotiv sektörünün, teknik belgelendirme konusunda en önemli kuruluşlarından biri olan TÜV SÜD ile anlaşma yapan ikincielotomobilim, satışa çıkardığı tüm araçların ekspertiz işlemlerini 1 Eylül itibari ile TÜV SÜD 'ün uzmanlığında müşterilerine sunuyor. İkincielotomobilim Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye ’nin duayen otomotiv yöneticilerinden Sami Nacaroğlu bu uygulama ile sektörde bir ilke daha imza attıklarını söyledi. Nacaroğlu şöyle devam etti:

“Tüketicilerin, satın almayı düşündükleri kullanılmış araç ile ilgili en doğru ve en tarafsız bilgileri alabilmeleri amacıyla bağımsız TÜV SÜD 'ün uluslararası ekspertiz hizmetini alan ikincielotomobilim, bu uygulaması ile ikinci el oto pazarında standartları belirliyor ve tüketiciye yönelik güven hissini bir adım daha ileriye taşıyor.”

 

1 Eylül 2015 itibarıyla, ikincielotomobilim Kavacık ve Beylikdüzü şubelerinde satılmakta olan tüm araçların  ekspertizlerini gerçekleştirecek olan TÜV SÜD, bu proje ile uzmanlık alanını doğrudan Türk tüketicisiyle  paylaşmış olacak. TÜV SÜD ile anlaşmaların imzalanması ve 1 Eylül'den itibaren hayata geçirilmesi ile ilgili heyecanlı olduğunu söyleyen Sami Nacaroğlu şöyle devam etti:

''ikinci el oto pazarında tüketicilerin en çok ihtiyaç duyduğu konu araç hakkındaki bilgilerin doğruluğu. Yıllarca kilometreleri ile oynanmış ve hasarları gizlenmiş kullanılmış otomobiller nedeniyle tüketicide önemli bir güven erozyonu oluştu. İkincielotomobilim kurulduğu günden beri 101 nokta detaylı ekspertiz ve Orijinal kilometre garantisiyle bu algıyı kırmıştı. Ancak ikincielotomobilim olarak, yeni bir aşamayla dünyanın en önemli bağımsız otomotiv belgelendirme kuruluşlarından biri olan TÜV SÜD ile anlaşarak, güven sorununu tamamen ortadan kaldırmaya karar verdik. Bundan sonra müşterilerimiz sadece ikincielotomobilim uzmanlığıyla değil, aynı zamanda TÜV SÜD uzmanlığı ile de korunmuş olacak. İkinci el oto perakendeciliği, bizim çok değer verdiğimiz bir uzmanlık alanı. İkincielotomobilim olarak bu alanda her zaman tüketicinin yanında yer alarak, onları rahatlatacak ve %100 güvenli çözümler sunmaya devam edeceğiz. Bu çalışma şekli bir ilk, yeni bir başlangıçtır ve sektöre yeni bir boyut kazandıracak..”

 

İkincielotomobilim markasının geleceği ve Türk tüketicisi için çok önemli bir adım olarak değerlendirilen bu ‘‘yeni güvence’’nin, aynı zamanda ikinci el oto pazarı için de yeni bir referans oluşturması bekleniyor.