Nissan Sway ile salllayacak

Nissan Sway ile salllayacak
Nissan Sway ile salllayacak
Nissan, tasarım, inovasyon ve genel anlamda yakaladığı başarıyı, Cenevre Otomobil Fuarı'nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen "Sway" konseptiyle kutluyor.

Nissan’ın gelenekselleşmiş rekabetçi ve yenilikçi ruhunun her yönüyle ortaya konulduğu 2015 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahne Sway’in. Sınıflarının rekortmen Crossover modelleri Qashqai ve Juke’u ortaya çıkaran tutku ve deneyim ile geliştirilen Sway konseptinde hedef, muhafazakar bir yapısı olan B Hatchback segmentinde dengeleri değiştirmek.


Nissan’ın özgün tasarımıyla şekillenen konsept, geleceğin kompakt Nissan modellerinin nasıl tasarlanacağı konusunda ipuçları veriyor. Konseptin tasarımında özellikle Avrupalı kullanıcıların beğenileri ön planda tutulmuş: Hem duygusal, hem agresif hem de heyecan verici!


Kompakt Hatchback sınıfını hareketlendirmek ve yenilikle tanıştırmak için tasarlanan Sway konseptinde kullanılan kıvrımlı çizgiler ve agresif ön bölüme, iç mekanda zarif sofistike renkler eşlik ediyor. Sway konsepti bir bütün olarak cesur ve duygusal tasarımın bir ürünü.


Nissan’ın yeni tasarım imzası: SwayNissan’ın yeni tasarım diliyle şekillenen konseptte V-Motion ön ızgara, sportif tavan, bumerang formlu stoplar ve kıvrımlı C sütunları dikkat çekiyor. 2014 Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Nissan Lannia konsepti ve kısa bir süre önce Amerika pazarında satışa sunulan yeni Nissan Murano’da da yer verilen kıvrımlı C sütunu, Nissan’ın gelecekteki tasarım imzası olacağının sinyallerini veriyor. Nissan, Sway’de bu felsefeyi kompakt Hatchback sınıfına taşırken, farklı sınıflardaki tüm modeller de bu akımla şekillenecek.Arka bölümde dikkat çekici bumerang formu stop lambaları yer alırken, stoplar aracın arka çapraz görünümünde anahtar rolünde. Trapezoit formlu iki egzoz çıkışı alışılmışın aksine tamponun alt kısmı yerine plakalıkla aynı seviyede ve ortaya yakın konumlandırılmış.Kompleks yapılı arka kapılar sadece profil tasarımını zenginleştiren konturlara ev sahipliği yapmakla kalmıyor, aynı zamanda da arka tekerlek yuvalarıyla bütünleşiyor. İniş ve binişleri kolaylaştırmak adına, konseptte B sütunu kullanılmazken arka kapılar geriye de açılıyor.Panoramik cam tavanın mukavemetini ve burulma direncini artırmak için X şekilli bir mimari benimsenerek tasarım ve fonksiyonellik biraraya getirilmiş.