ODD Gladyatör heyecanı başladı

ODD Gladyatör heyecanı başladı
ODD Gladyatör heyecanı başladı
Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin (ODD) sektörel büyümeye ivme katmak amacıyla organize ettiği ODD Satış ve İletişim Ödülleri'nin altıncısı için geri sayım başladı. Toplam 19 dalda ödüllerin verileceği gecenin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

 Otomotiv sektöründeki 48 markayı temsil eden Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin ilkini 2010 yılında gerçekleştirdiği Gladyatör Ödülleri, bu yıl da unutulmaz bir geceye imza atmaya hazırlanıyor.

 Satış Ödülleri kategorisinde, “En Hızlı Büyüyen Hafif Ticari Araç Markası”, “En Hızlı Büyüyen Otomobil Markası”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Modeli”, “En Çok Satılan Otomobil Modeli”, “En Çok Satılan Hafif Ticari Araç Markası”, “En Çok Satılan Otomobil Markası” ve “En Çok Satılan Marka (Otomobil+Hafif Ticari Araç)” belirlenecek. “Satış Ödülleri” kategorilerinde birinciler, ODD veri tabanına işlenen yıllık satış adetlerine göre belirlenecek.

 İletişim Ödülleri kategorisinde ise “Yılın TV Uygulaması”, “Yılın Gazete Uygulaması”, “Yılın Radyo Uygulaması”, “Yılın Dergi Uygulaması”, “Yılın Dijital ve Sosyal Medya Uygulaması”,“Yılın Outdoor Uygulaması”, “Yılın Basın Lansmanı”, “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi”, “Yılın PR/Etkinlik Uygulaması”, “Yılın Entegre İletişim Kampanyası” ve “Yılın Fuar Standı” seçilecek. Bu ödüllerin yanı sıra gecede “Jüri Özel Ödülü” de sahibini bulacak.“İletişim Ödülleri” kategorilerinde birincileri, halk oylaması ile ilk 5’ e kalan adaylar arasından jüri canlı olarak ödül gecesinde belirleyecek.

 Otomotiv basını ‘Yılın Basın Lansmanı’ ödülünü belirleyecek

“Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi”, “Yılın PR/Etkinlik Uygulaması”, “Yılın Entegre İletişim Kampanyası” ve “Yılın Basın Lansmanı” kategorileri halk oylaması dışında değerlendirilecek.

“Yılın Basın Lansmanı” ödülünü yine otomotiv basınının değerli temsilcileri belirleyecek. Geçen yıllarda olduğu gibi tüm otomotiv basınına isme özel şifreler iletilecek. Basın Mensupları, kendilerine ulaşan şifre aracılığı ile Yılın Basın Lansmanı ödülünü almayı hak ettiğini düşündüğü marka/modeli aday gösterecek. En çok oy alan aday, gecede ödülünü almaya hak kazanacak.

 ODD Gladyatörleri 2015’in jüri üyeleri belli oldu

ODD Gladyatörleri 2015’te iletişim ödüllerinin birincileri, iletişim ve pazarlama alanlarında uzman akademisyenlerden ve önemli sektör Dernekleri yönetiminde yer alan profesyonellerden oluşan jürimizin değerlendirmesiyle gala gecemizde belirlenecek. Jürimiz şu isimlerden oluşuyor; Fügen Toksü (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Geçmiş Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi), Prof. Dr. Suat Gezgin (İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı), Prof. Dr. İbrahim Kırcova (Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi), Dr. Cüneyt Evirgen (Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü), İsmail Hakkı Polat (Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Üyesi), Haluk Sicimoğlu (Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi), Emine Pura (Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi), Zehra Öney (Mobil Pazarlama Derneği (MMA) Türkiye Onursal Başkanı), Osman Hakan Turalı (Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı), Melda Barkın (Reklamcılık Vakfı Başkanı), Neslihan Olcay (IAB Türkiye Başkan Yardımcısı), Egemen Atış (Brisa Bridgestone Tüketici Ürünleri Pazarlama Direktörü), Aslı Yetkin Karagül (Castrol Türkiye ve Hazar Bölgesi Pazarlama Müdürü), Ebru Özgüç (Vodafone Türkiye Kurumsal Pazarlama Direktörü), Yeşim Öztekin (Google Türkiye Ajans İlişkileri Müdürü)

  Otomobil severler heyecana ortak olacak

www.oddgladyator.com sitesinde oylamaya katılanlar, anlık değişimleri takip ederek, heyecana ortak olacaklar. Kategorilere başvurular ve halk oylaması 31 Aralık 2015 tarihine kadar devam edecek. Oylamaya katılanlar Milli Piyango çekilişiyle; 2 adet Canon EOS 1200D Fotoğraf Makinesi, 2 adet Gopro Hero Action Camera, 2 adet Apple Watch Akıllı Saat ve 1 adet Parrot AR 2.0 Power Edition Drone’dan birini kazanma hakkı elde edecekler.

7 Ocak Perşembe gecesi gerçekleşecek olan 2015 Gladyatörleri Ödül gecesinde Jüri, iletişim dalında halk oylaması ile ilk 5’ e kalan adaylar arasından ödül kazanan markaları canlı olarak gecede belirleyecek.

 Otomotiv sektörünün yol arkadaşları destek vermeye devam ediyor

Türk otomotiv sektörünün temsilcilerini buluşturan ODD Satış & İletişim Ödülleri, 2015 Gladyatörleri’nin bu yılki destekçileri arasında Bridgestone, Castrol, BP, Vodafone, Koçfinans, BASF, AVIS, TEB, Gefco ve Aksigorta bulunuyor.