OSD başarılı otomotivcileri ödüllendirdi

OSD başarılı otomotivcileri ödüllendirdi
OSD başarılı otomotivcileri ödüllendirdi
Otomotiv Sanayii Derneği'nin (OSD) 40. yılının kutlandığı törende otomotiv sanayinin başaktörleri bir araya geldi. Törende OSD başarı ödüllerinin yanı sıra geçmiş OSD başkanlarına şükran plaketleri takdim edildi.

Otomotiv Sanayii Derneği’nin (OSD) 40. yılının kutlandığı törende otomotiv sanayinin başaktörleri bir araya geldi. Gerçekleştirilen kutlamada OSD başarı ödüllerinin yanı sıra geçmiş OSD başkanlarına şükran plaketleri takdim edildi.

Geçmiş başkanlara şükran plaketleri verildi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yan sanayi firmalarına kalite ve teslimat güvenilirliği, teknoloji geliştirmedeki işbirliği ile uygun fiyat yönünden gösterdikleri başarı için “OSD Yan Sanayi ve İhracat Başarı Ödülleri” verilirken OSD üyesi firmalara da 2014 yılında ihracatta gösterdikleri başarılar için “İhracat Başarı Ödülü” verildi. 40. yıl töreninde ayrıca OSD’de emeği geçmiş eski başkanlara OSD Başkanı Kudret Önen tarafından şükran plaketi takdim edildi. Geçtiğimiz günlerde OSD Genel Sekreterliği görevinden emekli olan Prof.Dr.Ercan Tezer'e de hizmetlerinden dolayı özel bir plaket verildi.


1974’ten günümüze OSD

Türkiye ’de Otomotiv Sanayii’nin gelişmesine inanan ve bu amaçla hizmet için ortak çalışma yapmayı hedefleyen otomotiv sanayinin önde gelen 11 işadamı, ilk kez 11 Ocak 1974 yılında bir araya geldi. Dernekler Kanunu'na göre gerekli şartların yerine getirilmesiyle Motorlu Kara Nakil Vasıtaları Kamyon, Kamyonet, Traktör, Otobüs ve Otomobil İmalatçıları Sanayii Derneği adını alan dernek, faaliyetlerine 14 Haziran 1974 tarihinde resmen başlamış oldu. Bugün 14 otomotiv üreticisi tarafından temsil edilen derneğin adı 1979 yılında tüzük değişimi ile Otomotiv Sanayii Derneği olarak kısaltıldı.


OSD 40. YIL ÖDÜLLERİ

2014 yılında 1 milyar Doların üzerinde ihracat gerçekleştirerek PLATİN PLAKET almaya hak kazanan firmalar:

FORD OTOMOTİV SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ

OYAK RENAULT OTOMOBİL FABRİKALARI ANONİM ŞİRKETİ

TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE ANONİM ŞİRKETİ

TOFAŞ TÜRK OTOMOBİL FABRİKASI ANONİM ŞİRKETİ

HYUNDAI ASSAN OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

2014 yılında 500 milyon Dolar - 1 milyar Dolar arası ihracat gerçekleştirerek ALTIN PLAKET almaya hak kazanan firma:

MERCEDES BENZ TÜRK ANONİM ŞİRKETİ

Geçtiğimiz yıl 100 milyon dolar ve 500 milyon dolar arasında ihracat gerçekleştirerek ALTIN MADALYA almaya hak kazanan üyeler:


TÜRK TRAKTÖR VE ZİRAAT MAKİNELERİ ANONİM ŞİRKETİ

MAN TÜRKİYE ANONİM ŞİRKETİ

OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ

TEMSA GLOBAL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

30 milyon dolar ve 100 milyon dolar arasında ihracat gerçekleştirerek GÜMÜŞ MADALYA almaya hak kazanan firmalar:


ANADOLU ISUZU OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

HONDA TÜRKİYE ANONİM ŞİRKETİ

Kalite ve teslimat güvenilirliği, teknoloji geliştirmedeki işbirliği ve rekabetçilik kriterleri esas alınarak OSD üyeleri tarafından yapılan değerlendirmede Yan Sanayi Başarı Ödülü’nü alan firmalar:

Sege Taşıt Koltukları ve Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Denso Otomotiv Parçaları Anonim Şirketi

Yazaki Otomotiv Yan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Hema Endüstri Anonim Şirketi