Otokar, TRANSİST 2015'te

Otokar, TRANSİST 2015'te
Otokar, TRANSİST 2015'te
Üst üste 5 yıl Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüs markası olan Otokar, "Toplu Ulaşım Haftası" etkinlikleri kapsamında bu yıl 8. kez düzenlenen TRANSİST 2015 Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı'nda yerini aldı. Ar-Ge, mühendislik ve tasarım konularında pek çok alanda ödül kazanan Otokar, toplu ulaşım kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte Sultan City, Doruk LE ve Kent LF araçlarını sergileyecek.

Koç Topluluğu şirketi olan ve 40’tan fazla ülkeye otobüs ihracatı gerçekleştiren Otokar, İETT tarafından düzenlenen "Transist 2015 8. Uluslararası Ulaşım Teknolojileri Sempozyumu ve Fuarı"nda sektörün en çok tercih edilen yenilikçi araçlarıyla yerini aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde İstanbul Kongre Merkezi'nde kapılarını aralayan TRANSİST 2015'te Otokar Türkiye’nin yanı sıra kullanıldığı ülkelerde sahip olduğu tasarım, ergonomi ve teknolojisi ile yüksek beğeni toplayan araçlarını 19 Aralık 2015 Cumartesi gününe kadar sergileyecek.

 

Ulusal ve uluslararası alanda büyükşehir, il belediyeleri, ürün tedarik eden ve hizmet veren markalar, üniversiteler ile sivil toplum kuruluşları gibi sektörün duayen isimlerine ev sahipliği yapacak olan TRANSİST 2015’te dünyanın en büyük 40 kentini iklim değişikliği konusunda bir araya getiren C40 Grubu’nun kurucusu, Londra’nın Seçilmiş İlk Belediye Başkanı Ken Livingstone’un konuşmacı olarak yer alacak. “Toplu Ulaşımda 4P” teması ile gerçekleştirilen etkinlik bu yıl Almanya, İsviçre, Ürdün, İngiltere, Hindistan ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden de pek çok kurum, sivil toplum kuruluşu ile otoriteleri de ağırlayacak.

 

Toplu ulaşımda planlama, verimlilik, parklanma, alternatif ara ulaşım modlarının ele alınacağı; halkın toplu ulaşıma olan ilgisinin artırılmasına yönelik en yenilikçi çözümlerin iki gün boyunca sergileneceği etkinlikte Otokar, Türkiye’de ve yurtdışında yoğun olarak tercih edilen yenilikçi araçları Sultan City, Doruk LE ve Kent LF’yi tanıtacak.

 

TOPLU TAŞIMACILIKTA STANDARTLARI BELİRLİYOR

Şehiriçi yolcu taşımacılığı için 7 metreden 19 metreye kadar geniş bir seçenek sunan Otokar, modern tasarıma sahip, güçlü ve çevreci motorlu, alçak taban girişli, üstün yol tuşuşu ve çekiş performansına sahip araçlarıyla sektörde standartları belirliyor. Engelli, yaşlı ve bebekli yolcular için tasarladığı araçlarıyla tüm yolculara rahat bir ulaşım imkanı tanıyan Otokar, Avrupa güvenlik normlarına uygun sistemlerin kullanıldığı otobüslerinde, ön ve arkada tam kuru havalı disk frenlere ek olarak standart olarak sunduğu ABS, ASR ve Retarder sayesinde maksimum güvenlik sunuyor.

 

Otokar, İstanbul’da, modern taşımacılık için yatırımlarını sürdüren İETT bünyesinde yer alan 900 otobüsü ile beraber, İETT’ye yedek parça ve bakım hizmeti sunuyor.