Otokar'ın Avrupa açılımı sürüyor

Otokar'ın Avrupa açılımı sürüyor
Otokar'ın Avrupa açılımı sürüyor
Otokar, 39. KKTC Uluslararası Fuarı'nda sağdan direksiyonlu Sultan'ı tanıtırken Avrupa'daki tanıtımlarını da sürdürüyor.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar’ın sağdan direksiyonlu Sultan otobüsü 39. KKTC Uluslararası Fuarı’nda sergilendi. Otokar’ı etkinlikte KKTC yetkili satıcısı Minsan Engineering temsil etti. Otokar Atatürk Kültür Parkı ve Fuar Alanı’ndaki standında, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi , Turizm, Kültür ve Spor Bakanı MenteşGündüz, KKTC Kamu Araçları İşletmecileri Birliği Başkanı MenteşAytaç ve KAR – İş Yönetim Kurulu Üyeleri gibi isimleri ağırladı. Sağdan direksiyonlu araçları ile ilgili bilgiler verdi. Dünyanın dört bir yanında toplu taşımaşirketleri tarafından yakın markaja alınan Sultan otobüsü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de tasarımı ve konforuyla dikkatleri üzerine topladı.

5 Haziran’da başlayan ve 10 gün süren Kıbrıs’taki bu önemli etkinliğe katılmaktan memnuniyet duyduğunu belirten Otokar KKTC Yetkili Satıcısı Minsan Engineering’in sahibi Ayer Yarkıner“Otokar, müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda araçlar tasarlayıp üretiyor. Yüzde yüz Türk sermayeli bir firma olarak Otokar’ın hem yurtiçinde hem de yurtdışındaki başarılarıyla gurur duyuyoruz. Kıbrıs’ın en büyük fuarı olan KKTC UluslararasıFuarı’nda sağdan direksiyonlu Otokar otobüslerini sergilmekten mutluyuz. Navigo ismi ile pazara sunduğumuz bu otobüsler, sağdan direksiyonlu olmalarının yanısıra özellikle Türkiye’de tasarlandığı ve üretildiği, Avrupa olmak üzere 40’a yakın ülkede milyonlarca yolcu taşıdığı için ilgi çekti” dedi.

Yakın zamanda Malta’da kazandığı otobüs ihalesi ile sağdan direksiyonlu otobüslerinin ilk filo satışını gerçekleştirmişti.

İhtiyaca uygun tasarım Sultan’da

Türkiye’nin 5 yıldır otobüs pazarı lideri olan Otokar’ın Sultan otobüsleri, Navigo ismi ile yurtdışında farklıyol ve iklim koşullarında güvenle hizmet veriyor. Araç sağdan direksiyonlu özelliği ile farklı pazar ihtiyaçlarını karşılarken güçlü performansına karşılık düşük yakıt tüketimi ve işletme giderleri ile de ön plana çıkıyor. Üstün yol tutuşu sergileyen Sultan, 36 +1 +1 oturma kapasitesi ve iç hacminin genişliği ile dikkat çekiyor. Otokar, Avrupa çıkarmasına devam ediyor

Otokar, 8-10 Haziran tarihleri arasında Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği tarafından Milano’da düzenlenen UITP Dünya Kongresi ve Fuarı’na şehiriçi otobüsleri Kent ve Doruk ile katıldı.

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, toplu taşımacılık sektöründe dünyadaki en büyük sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği - UITP’nin Milano’da düzenlediği fuarda Avrupa’yı fethetti. Kurulduğu günden bu yana toplu taşımacılık alanında birçok yeniliğin öncüsü ve Türkiye’nin gözde markası olan Otokar’ın Kent ve Avrupa’da Vectio ismi ile yer alan Doruk otobüsleri UITP Dünya Kongresi ve Fuarı’ndaki standında sergilendi. Cirosunun yaklaşık yüzde 4’ünü Ar-Ge’ye ayıran ve hem Türkiye hem de Avrupa pazarına uygun ürünler geliştiren Otokar, etkinlikte Otokar Avrupa şirketi tarafından temsil edildi.

Otokar, Avrupa’da etkinliğini artırmaya devam ediyor

Yakın zamanda Malta’da kazandığı ihale ile başarılarına bir yenisini ekleyen Otokar, sağdan direksiyonlu 142 adet Doruk’un teslimatını yaz sonuna kadar tamamlamış olacak. Malta halkı, Türk mühendis ve işçisinin emeğiyle hazırlanmış araçların keyfini sürecek. Bu sipariş aynı zamanda Otokar’ın ilk sağdan direksiyonlu filo satışı olma özelliğini de taşıyor. Diğer taraftan Otokar, Slovenya’ya ihraç ettiği Doruk araçlarıyla da ilk kez Avrupa’da bir başkent filosunda yer almıştı.