Otokoç Macaristan'a gidiyor

Otokoç Macaristan'a gidiyor
Otokoç Macaristan'a gidiyor
Otokoç, Budget markasıyla Macarastan'da yatırım yapacak.

Türkiye 'nin lider otomotiv perakendecisi ve araç kiralama şirketi Otokoç Otomotiv, 2014 yılı değerlendirmelerini ve 2015 yılı hedef ve öngörülerini, Genel Müdür Görgün Özdemir, Otokoç Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Dr. M Önder Kutman, Otokoç Genel Müdür Yardımcısı Uğur Güven, Avis & Budget Genel Müdür Yardımcısı İnan Ekici ve Birmot Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Karaoğuz’un, katılımı ile düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

 Toplam otomotiv pazarının 2014 yılında yüzde 9,3 daraldığını ve yeni araç satışının 803 bin seviyesinde gerçekleştiğini belirten Otokoç Otomotiv Genel Müdürü Görgün Özdemir yaşanan daralmadaki en önemli etkenin yükselen ÖTV oranları ve siyasi ortam sebebiyle oluşan ekonomik dalgalanma olduğunu belirtti. Özdemir;“2015 yılının planlamasını yaparken 2014’e benzer bir tablo olacağını öngörmüştük ancak; yılın ilk 2 ayına baktığımızda daha olumlu bir gidişat olduğunu gözlemliyoruz ve pazarın yüzde 10-11 aralığında büyüyerek, 900 binli seviyelere yaklaşacağını düşünüyoruz.”diye ekledi.

 Avis ve Budget markalarıyla Türkiye’de örnek gösterilen bir başarıya imza attıklarınıbelirten Özdemir, “Yurtdışında Azerbaycan ve K. Irak’ta araç kiralama hizmeti sunuyorduk. Yakın coğrafyada yatırım yapma stratejimizden hareketle 2014 yılında da Kazakistan’da araç kiralama operasyonuna başladık. Türkiye dahil 4 ülkede 129 ofisle hizmet veriyoruz. Yurtdışı araç parkımız bin 500’ü geçmiş durumda. Şu anda Otokoç Otomotiv’in ilk Avrupa yatırımını, Budget markamızla Macaristan’da hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.” dedi.