Otokoç'ta sosyal sorumluluk meyvesini veriyor

Otokoç'ta sosyal sorumluluk meyvesini veriyor
Otokoç'ta sosyal sorumluluk meyvesini veriyor
Otokoç Otomotiv bünyesinde faaliyet gösteren Otokoç ve Birmot'un, Koç Holding'in sosyal sorumluluk projesi "Meslek Lisesi Memleket Meselesi" kapsamında yürüttüğü "Okulum Yetkili Serviste" projesi bu yıl beşinci mezunlarını verdi.

Otokoç ve Birmot ’un İzmir, Samsun, Konya, Eskişehir ve Adana şubeleri ile aynı illerde bulunan Meslek Liselerinin ortak çalışmaları sonrasında 509 öğrenci bir yıl boyunca en ileri otomotiv teknolojisi ile donatılmış yetkili servislerde hayatını yerinde tecrübe ederek sertifikalarını almaya hak kazandılar.

“Meslek Lisesi Memleket Meselesi kapsamında geliştirilen proje, otomotiv sektöründe istihdam edilmek üzere meslek lisesi öğrencilerini sektöre hazırlıyor. “Okulum Yetkili Serviste” projesi hali hazırda Otokoç Otomotiv’in Adana, Eskişehir, İzmir, Konya ve Samsun temsilciliklerinde devam ediyor. Ülkemizin en başarılı okul – özel sektör işbirliklerinden biri olan projenin kademeli olarak Otokoç Otomotiv’in diğer illerdeki şubeleri ve Meslek Liseleri’nde yaygınlaştırılması planlanıyor. 

 Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi Hakkında:

2006-2013 yılları arasında Koç Holding ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ve Vehbi Koç Vakfı’nın desteği ile yürütülen Meslek Lisesi Memleket Meselesi (MLMM) Projesi ile mesleki-teknik eğitimin ülke ekonomisi açısından önemi konusunda toplumun her kesiminde farkındalık yaratılması, bu konuda liderlik yapılarak, devletle iş dünyası arasında işbirliğinin tohumlarının atılması ve kalifiye işgücünün yetiştirilmesine katkıda bulunarak gençlerin meslek eğitimine özendirilmesi hedeflenmekte.