Otomotiv perakendeciliği İstanbul'da tartışılacak

Otomotiv perakendeciliği İstanbul'da tartışılacak
Otomotiv perakendeciliği İstanbul'da tartışılacak
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği'nin (OYDER) her yıl gerçekleştirdiği Otomotiv Kongresi bu yıl 7 Nisan tarihinde İstanbul'da düzenlenecek.

Otomotiv Perakendeciliğinin Geleceği” konusunun masaya yatırılacağı kongreye, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ile birlikte ABD ’den Group 1 Auto CEO’su Earl Hesterberg de konuşmacı olarak katılacak. Kongrenin ana teması olan “Otomotiv Perakendeciliğinde Gelecek Nasıl Şekillenecek?” sorusuna ise, Okar Otomotiv ve ikincielotomobilim.com Yönetim Kurulu Başkanı Sami Nacaroğlu’nun moderatörlüğünde; Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Tamer Atabarut, İtalya’nın Ca’Foscari Üniversitesi’nden Doç. Dr. Leonardo Buzzavo ve İngiliz ICDP Genel Müdürü Steve Young’ın katılacağı panelde yanıt aranacak. Doç. Dr. Leonardo Buzzavo ve İngiliz ICDP Genel Müdürü Steve Young ayrıca Kurthan Tarakçıoğlu’nun yöneteceği panele de katılacaklar.

 Kongrede Türkiye Otomotiv Gazetecileri Derneği Başkanı Ufuk Sandık moderatörlüğünde, Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, Otokoç A.Ş. Genel Müdürü Görgün Özdemir, Çetaş Otomotiv Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Taşar ve Altur Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın katılacağı “Otomotiv Perakendeciliğinde Yeni İş Fırsatları” konusu da düzenlenecek özel bir panelde tüm yönleriyle ele alınacak.

 OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Z. Alp Gülan, otomotiv sektöründe yetkili satıcıların, tüketici beklenti ve taleplerinin sektör tarafından anlaşılıp, karşılanmasında önemli katkılar sağladığını belirterek “Otomotiv Kongresi sektörünün geleceğine yönelik sağlıklı gelişmelerin temin edilmesi ve bu gelişmelerin bugünden tartışılmasına olanak sağlıyor. Otomotiv Sektörünün Geleceği başlığı altında toplanan kongrelerimizde her yıl yeni ve güncel konu başlıkları, ulusal ve uluslararası konuşmacıların katkılarıyla tüm sektörü içine alacak şekilde hayata geçirilmektedir” diye konuştu.Kongre’nin ana temasının “Otomotiv Perakendeciliğinin Geleceği” olduğunu da belirten Gülan şunları söyledi;

 “Sektörümüzün en önemli konularından biri olan perakendeciliğin kısa, orta ve uzun vadede ne gibi gelişmelere açık olduğu, bu gelişmelerin sektör temsilcilerine ve tüketicilere getireceği yeni yaklaşımları sektör paydaşları ile tartışmak için Otomotiv Kongresi bir fırsat sunmaktadır.  Sektörün tek ve en büyük kongresi olan OYDER Otomotiv Kongresi, bu yıl da her yıl yarattığı etki ve sonuç odaklı yaklaşım ile sektöre hizmet etmeye devam edecektir.”