Peugeot 208 kabuk değiştirecek

Peugeot 208 kabuk değiştirecek
Peugeot 208 kabuk değiştirecek
Lansmanından üç yıl sonra, Avrupa'da markanın en çok satılan modeli olan Peugeot 208 kabuk değiştiriyor.

İddialı stilini bir adım daha öteye taşıyan 208, standart LED 3D farlar, ışıldayan Orange Power gibi yepyeni renkler ve yeni kişiselleştirme aksesuarları ile şimdi daha da sportif ve dinamik biçimde kendini gösteriyor. Active City Brake, MirrorScreen, Geri Vites Kamerası ve Park Assist gibi yeni teknolojik donanımlar ile aracın şehir içinde kullanımı daha da kolaylaştırıldı. Ayrıca 100 km’de sadece 3 litre tüketim ve 79g CO2/km emisyon değerine ulaşan dünyanın en tutumlu içten yanmalı motoru başta olmak üzere PureTech ve BlueHDi motor seçenekleri en son Euro 6 standartlarını karşılıyor. Mayıs ayında İstanbul AutoShow Fuarı’nda sergilenecek olan Yeni Peugeot 208 yılın son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak.


Toplam pazar satışlarının yaklaşık %30’unu oluşturan B segmenti Avrupa pazarının miktar yönünden en büyük ikinci segmenti. Çok sayıda model ve siluete rağmen (özellikle SUV/CUV), satılan 3 araçtan 2’den fazlasını temsil eden kompakt hatchback bu segmentte açık ara lider modeldir. Ve Peugeot 208 rekabetin git gide yoğunlaştığı bu segmentin kilit oyuncusu olmaya devam ediyor.
200 serilerinin tarihsel ağırlığından ve markanın bilgi birikiminden güç alan Peugeot 208, yakında 1.000.000 adet satışa ulaşacak. Şehirli SUV modeli Peugeot 2008 ile birlikte, Peugeot’nun 2014 yılında Avrupa pazarının B segmentindeki satışlar bazında podyumdaki yerini korumasını sağlıyor.
Yeni Peugeot 208 de bu başarıyı sürdürmek üzere; cazibe ve karakter unsurlarını ön plana çıkaran yeni bir stil, gerek renk, gerek kişiselleştirme, gerekse ürün gamında yükseliş stratejisi ile genişletilen ürün arzı, daha fazla güvenlik ve konfor için yeni teknolojik donanımlar ve hem tutumlu hem de performanslı yeni motor seçenekleri gibi sağlam argümanlara sahip.

Genişletilmiş ürün arzı
Yeni Peugeot 208 gamının renk ve boya paleti (opak, metalik, sedefli) yepyeni renklerle zenginleştirildi. 13 renkten oluşan zengin çeşitli gam, farklılaşma arayışında olan müşterilerin artan ihtiyacına cevap veriyor.
Yeni turuncu POWER metalik renk dinamizm, gençlik ve tazelik hissi yayıyor. Işıkta canlı ve pullu görünümü ile parıldayan ve araç ile sürücüsünü ön plana çıkaran neşeli, büyük rağbet gören bir renk. Başka renkler de yakında açıklanacak.