Peugeot Cenevre'de iddialı

Peugeot Cenevre'de iddialı
Peugeot Cenevre'de iddialı
Yüzde 5,4 artan dünya satışları ve Çin ile Avrupa'da pazar ortalamalarının çok üzerinde bir büyüme ile 2015 yılına giren Peugeot, bu yıl her zamankinden daha kararlı ve iddialı bir şekilde 85. Cenevre Otomobil Fuarı'na katılıyor.

2600 m2’lik alan üzerinde kurulu olan ve eşsiz tasarımı ile dikkat çeken Peugeot standının mimarisi, Onyx konsept aracı ile başlatılan siyah ve bakır olmak üzere çift renk uygulaması ile donatıldı. Peugeot standında 3 konsept otomobilin yanı sıra, Peugeot 2008 DKR ve dünya prömiyeri yapılacak Yeni Peugeot 208 dahil tam 23 model sergilenecek. Lansmanından sadece 3 yıl sonra, yaklaşık bir milyon adet satışla Peugeot ürün gamının en çok satılan modeli olan 208 kabuk değiştirdi.


YENİ PEUGEOT 208 : Enerji Patlaması

2012 yılında Cenevre’de yapılan ilk lansmanından üç yıl sonra, Yeni Peugeot 208 güncelleştirilmiş dış ve iç tasarımı, özellikle yeni Euro 6 uyumlu motor seçenekleri ve yepyeni donanımlarla genişleyen ürün gamı ile Mayıs ayından itibaren Avrupa pazarına sunuluyor.

Daha dinamik bir tasarım

Aracın dış tasarımı, genişletilmiş yeni ön panjur ve tampon, LED'li siyah ve krom çift renkli farlar; elmas parıltılı yeni jantlar; yeni LED’li 3D ışık pençeli arka farlar gibi donanımlar sayesinde daha dinamik bir yapıya kavuştu.

Aracın içinde, kompakt direksiyon simidi, göz hizasında gösterge paneli ve 7”geniş dokunmatik ekrandan oluşan i-Cockpit tasarımı aynen korundu. Yumuşak dokunuşlu ve grafik dekorlu torpido paneli; beyaz geri aydınlatmalı gösterge ve kumanda paneli; panoramik cam tavanlı versiyonlarda mavi ışık kılavuzları ve akıllı telefon ekranını 7" dokunmatik ekrana yansıtan MirrorScreen fonksiyonu uygulanan değişlikler arasında yer alıyor.

 Geniş ürün yelpazesi

Yeni Peugeot 208 ile sunulan renk paleti lansman rengi olan Orange Power ile zenginleştirildi. Ayrıca, panjurdan dikiz aynası yuvalarına kadar çeşitli kişiselleştirme paketleri 2nci seviyeden itibaren erişilebilir olacak.

Peugeot 308, 508 ve RCZ’lerde daha önce benimsenen GT Line paketi şimdi yeni 208 gamında da sunuluyor. 3 veya 5 kapılı, benzinli PureTech veya BlueHDi dizel motor seçenekleriyle 208 GT Line, efsanevi GTi’nin spor görünüşünü devraldı. Dışta, örneğin Equalizer radyatör ızgarası, daha büyük 17” jantlar ve siyah dikiz aynası yuvaları tasarımı biçimlendirirken, iç mekanda spor koltuklarla direksiyon simidi ve alüminyum pedal takımı daha dinamik bir sürüşe davet ediyor.

Otuzuncu yaşını 208 GTi 30th versiyonu ile kutlayan PEUGEOT 205 GTI’nin kendisine yaraşır mirasçısı olan 208 GTI by Peugeot Sport da gamda yerini aldı.  Kaputunun altındaki 208 beygir, Torsen® kilitli diferansiyel, 330 mm’lik büyük ön fren diskleri ve opsiyonel çift renkli tasarımı ile bu versiyon 208’lerin en radikali olarak kendini gösteriyor.

 

Yeni high-tech donanımlar

Şehir içinde çarpışma riskini ve ciddiyetini azaltmak için, Peugeot 208’de 30 km/s hızın altında devreye giren yeni Active City Brake fren sistemi benimsendi. Ön camın üst kısmında yer alan bir sensör sayesinde, şehir içinde özellikle faydalı olan bu güvenlik sistemi aracı gerektiğinde tamamen durdurmak üzere otomatik olarak devreye giriyor.

Bir başka yenilik olan geri görüş kamerası geri viteste manevraları kolaylaştırmak için 2nci seviyeden itibaren opsiyon olarak sunuluyor.

İlk kez 108’de kullanılan MirrorScreen fonksiyonu 208’de de sunuluyor. Telefon, müzik, navigasyon, vs. gibi uygulamalara erişim olanağı sunarak daha yüksek görsel konfor sağlamak üzere akıllı telefonunuzun ekranının aracın 7" dokunmatik ekranı üzerine yansıtılmasını sağlıyor. 

 

Yeni Euro 6 motor seçenekleri ve EAT6 otomatik vites kutusu

Yeni 208 gamı, özgün tasarımı ve yeni donanımları ile olduğu kadar, sadece 110,5g/km CO2 ile dünyada en düşük emisyonlarının lideri olan PSA Grubu tarafından geliştirilmiş 4 yeni motor seçeneği ve yeni EAT6 vites kutusu ile ön plana çıkıyor.