Peugeot gönüllüleri maratona hazırlanıyor

Peugeot gönüllüleri maratona hazırlanıyor
Peugeot gönüllüleri maratona hazırlanıyor
Peugeot Türkiye Gönüllüleri, İstanbul Maratonu'nda engelleri kaldırmak için bir kez daha koşacak

Peugeot Türkiye, sürdürülebilir kalkınmaya verdiği önem doğrultusunda hayata geçirdiği ve Türkiye için önemli bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olan "Peugeot ile Engelsiz Yaşam" projesi kapsamında bu sene de İstanbul Maratonu’nda yer alacak.

15 Kasım Pazar günü 37. kez gerçekleşecek olan İstanbul Maratonu’nda Peugeot çalışanlarından oluşan Peugeot Takımı, 2013 – 2014 yıllarında da olduğu gibi, Adım Adım Topluluğu’nun destek verdiği Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği için bağış toplayarak derneğe akülü tekerlekli sandalye alımında destek olacak. Peugeot Türkiye takımı 2013 yılında dokuz, 2014 yılında on iki adet akülü tekerlekli sandalye bağışında bulunarak engellilerin hayatına hareket özgürlüğü kazandırdı.

Peugeot takımı Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği için toplayacağı bağışlarla bu senede birçok kişinin hareket özgürlüğüne katkı sağlayarak onların hayatına heyecan ve mutluluk katacak.

 Peugeot ile Engelsiz Yaşam

“Peugeot ile Engelsiz Yaşam” projesi ile engelli bireylerin kendi çevrelerindeki sosyal yaşam seviyelerini artırmak, sosyal hayata entegre olmalarına destek olmak, engellilik durumları hakkında toplum bilinci ve anlayışı geliştirmek ve konu hakkında duyarlılık oluşturmak hedefleniyor. Öncelikle eğitim ve uyum sürecine ağırlık veren Peugeot, projenin bir diğer ayağı olarak farklı organizasyonlar aracılığıyla engelleri aşmak yönünde adımlar atıyor. T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenen proje, ODD - Otomotiv Distribütörleri Derneği Satış ve İletişim Ödülleri 2013 Gladyatörleri’nde “Jüri Özel Ödülü”ne, ÖSGD - Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Gönülden Ödüller yarışmasında 2013’ün “En Başarılı Gönüllülük Projesi Ödülü”ne, TÜHİD – Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Altın Pusula Ödülleri’nde “Kurumsal Sorumluluk Ödülü”ne ve Mediacat – 2014 Felis Ödülleri’nde PR Bölümü “Otomotiv” kategorisi birincilik ödülüne layık görüldü. Ayrıca, New York‘ta Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Türkiye’yi temsil etmek üzere seçildi ve 2013 Eylül ayında dünyaya örnek proje olarak gösterilerek sunum yapıldı.