Peugeot'dan ilk değerlendirme

Peugeot'dan ilk değerlendirme
Peugeot'dan ilk değerlendirme
Pugeot Türkiye Genel Müdürlüğüne yeni atanan Laurent Pernet'den ilk 8 ayı değerlendirdi.

Türkiye Otomotiv pazarının ilk 8 ayında bir önceki yıla göre %48 artarken Peugeot Türkiye’nin %76 oranında  artış elde ettiğini kaydeden Peugeot Türkiye yeni Genel Müdürü Laurent Pernet şunları söyledi:

“Pazarın yaklaşık 1 buçuk katı büyüme sergiledik. Bu sonucun elde edilmesinde hiç kuşkusuz “Back In The Race” stratejisinin yanı sıra Türkiye pazarında büyük beğeni ile karşılanan sınıf lideri modellerinin, yeni teknolojilerinin ve EAT6 Tam Otomatik Dizel versiyonlarının lansmanları önemli bir paya sahip.  Bu sayede Peugeot, ilgili dönemde otomobil satış adetlerini %76 artırarak yarışa geri döndüğünü gösterdi. 2015 yılının ilk 8 ayında, 15 bin 076 adet binek araç ve 7 bin 454 adet hafif ticari araç olmak üzere toplam 22 bin 530 adet satış rakamı gerçekleştiren Peugeot Türkiye, %3,8 oranında bir pazar payı elde etti.”

 Türkiye Otomotiv Pazarı 2015'in ilk yarısında tahminlerin çok ötesinde bir büyüme gösterdiğini vurgulayan Pernet “ Yılsonunda rekor bir pazar beklentisi var iken, son dönemde kurlarda yaşanan aşırı artış yılın son dört ayında daha zor bir pazar beklentisini oluşturdu.Dövizde yaşanan artış henüz fiyatlara tam olarak yansımadı. Dolayısıyla, özellikle Eylül ayında tüketiciler için hala çok avantajlı fiyatlar olduğunu söyleyebiliriz. Ekim ve sonrasını ise ekonomik gelişmeler, ve özellikle de kurlardaki değişim belirleyecek diyebiliriz. » diye konuştu.

 

 

920 bin adet satış

Peugeot Türkiye olarak bu koşullar altında yıllık pazar tahminlerinin  920 bin adet olduğunu söyleyen Pernet şöyle devam etti :
« 2015 için belirledigimiz %4 Pazar payı hedefimize ulaşmak adına da emin adımlarla ilerliyoruz. Yılın ikinci yarısında tüketicilerin beğenisine sunduğumuz yenilenen Peugeot 208 ve yenilenen Peugeot Partner modellerimizin gördüğü ilginin yılın son döneminde de artarak devam edeceğine inancımız tamdır. Yine Eylül ayında satışa sunacağımız Peugeot 508 BlueHDi EAT6 Tam Otomatik Dizel modelimizin de bu hedefe ulaşmamızda önemli bir rol üstleneceğini söyleyebiliriz. 2016 yılında özellikle sahip olduğumuz imajımızı daha da üst seviyelere çıkarmayı hedefliyoruz. Şu an mevcut ürün gamımız ve gelecekteki ürünler ile bunu rahatlıkla sağlayabileceğimizi açıklayabiliriz. »

 Pernet kimdir?

 Peugeot Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Laurent PERNET atandı. 26 yılıdır PSA grubuna hizmet veren Laurent PERNET, Peugeot Avusturya’da Genel Müdür görevinin yanısıra Peugeot Almanya’da Satış Direktörü ve Peugeot İngiltere’de Bölge Müdürü olarak çeşitli görevlerde bulundu. Ayrıca Nisan 2013 tarihinden bugüne kadar Sochaux Montbéliard Futbol Kulubü Başkanı olarak görev aldı.