Prestij SX yola çıktı

Prestij SX yola çıktı
Prestij SX yola çıktı
Prestij SX, son iki yıldır olduğu gibi hizmet sürecinde farklılık arayanların birinci önceliği olmayı hedefliyor.

Prestij SX, son iki yıldır olduğu gibi hizmet sürecinde farklılık arayanların birinci önceliği olmayı hedefliyor.  Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “İşimiz, müşterimize her zaman en iyi aracı sunmak. Prestij SX’i konforuyla, güvenlik donanımıyla ve yeni tasarımıyla tamamen yenileyerek pazara sunuyoruz. Son iki yılın pazar lideri ürünümüz Prestij’in yeni versiyonu Prestij SX ile bu yıl da liderliği hedefliyoruz” dedi.

Prestij SX aracın tanıtımı 21 Mart Pazartesi günü Sabancı Center’de düzenlenen basın toplantısı ile yapıldı. Toplantıya Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, Satış Direktörü Murat Anıl, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Cüneyt Tekgül, Satış Müdürü Baybars Dağ, Kurumsal İletişim Müdürü Ebru Ersan, Temsa yetkili satıcıları ve çok sayıda Prestij kullanan firma sahipleri katıldı. 

9 yeni ürünün ikincisi PRESTİJ SX

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, her segmentte ürün sunabilen tek şirket olduklarına dikkat çekerek, “En fazla ürün çeşidi olan ve ürün lideri olan bir şirketiz. 2016 yılında ise 9 yeni ürünü pazara sunma hedefiyle yola çıktık. 9 yeni üründen ikincisi olan Prestij SX bugün sahaya iniyor. Midibüs pazarında lider bir ürünü yenilemek gerçekten cesaret isteyen bir durum. Çünkü kullanıcıyı yeniliklere alıştırmak her zaman kolay bir süreç olmayabiliyor. Ama Temsa her zaman yeni ürün sunma konusunda cesaretli adımları atmayı başarmış ve bununla birlikte satış hacmini her yıl büyütmüş bir şirket” dedi.

11 binin üzerinde Prestij üretimi

1992 yılında midibüs üretimine başladıklarını ve bugüne kadar 14 binin üzerinde Prestij aracı ürettiklerini belirten Dinçer Çelik,  “2015 yılında midibüs pazarında yüzde 30 artış yaşandı. Temsa’nın pazar payı yüzde 29 seviyesinde oldu. 27-29 koltuklu midibüs segmentinde, 2014’te olduğu gibi 2015’te de yüzde 43 pay ile lider olarak tamamladık. 2016 yılında da yeni ürünümüz Prestij SX ile yine lider olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Yıl zorluklarla başladı, umarız daha iyiye gider

2016’nın 2015’e göre daha düşük bir pazar seviyesi ile başladığını da belirten Dinçer Çelik, “ülkemizde yaşanan son gelişmeler, bu yılın başında araçlarda yaşanan regülasyon değişimi ve geçen yıla göre daha düşük bir Pazar seviyesi getirdi. Ancak bu yılın ikinci yarısından sonra pazarda daha iyi bir seviye bekliyoruz” dedi.

PRESTİJ yeni özellikleriyle de fark yaratmaya ve lider ürün olmaya devam edecek

Prestij SX’in birçok yeni özelliği bulunduğunu, birçok kez sahayı en iyi dinleyen marka oldukları vurguladıklarını belirten Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, “Prestij SX birçok yeni özelliğe sahip. Bu yeni özelliklerin tamamı müşterilerimize daha konforlu ve güvenli taşımacılık hizmeti sunmalarına katkı sağlamak için tasarlandı ve hayata geçirildi. Prestij zaten pazar lideri bir ürün. Ancak müşteriyi dinlediğinizde hep daha ötesi var. Biz de sık sık toplantılarda sahayı en iyi dinleyen marka olduğumuzu söylüyoruz. Prestij SX’te anlatacağım yenilikler de bunun bir sonucu aslında. Müşteri bizden istedi, biz de yaptık” dedi.