Renault artık "SUV'da da yükselecek

Renault artık "SUV'da da yükselecek
Renault artık "SUV'da da yükselecek
Kompakt SUV pazarında büyüt başarılara imza atan kuzeni Nissan Qashqai'den sonra, ittifakın Avrupalı markası Renault da, bu pazarda oyuncu olmaya karar verdi. İstanbul'da ilk kez tüketicilerin karşısına çıkacak olan Renault Kadjar, markanın iddialı modelleri arasındaki yerini alacak

Renault, İstanbul Autoshow’da ilk C Crossover modeli Kadjar’ın Türkiye prömiyerini gerçekleştiriliyor. Ayrıca performans için üretilmiş göz alıcı tasarıma sahip bir yarış otomobili Renault Sport R.S. 01 de sergileniyor. Marka toplam 1488 m2’lik standında Kadjar ve Renault Sport R.S dışında,  Clio & Clio Sport Tourer, Megane HB, Captur, Fluence, Clio & Megane R.S., Twizy ve Zoe modellerini otomobil severlerle buluşturacak.

Fuarda Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek olan Kadjar C Crossover segmentinin ve bu segment müşterisinin tüm ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak rafine ve eksiksiz bir ürün gamı ile geliyor. Ekipman seviyesi açısından da oldukça tatmin edici ve müşteri odaklı olan araç, Türkiye pazarında Touch ve Icon olarak 2 farklı ekipman seviyesi ile satılacak. 

İstanbul Autoshow’da otomobil tutkunlarıyla buluşacak olan Renault Sport R.S. 01 göz alıcı bir tasarım ve sıra dışı performansa sahip bir yarış otomobili. Renault Sport R.S. 01, konsept otomobiller dünyasından ilham alan tasarımı ve kusursuz aerodinamisi sayesinde markanın sportif DNA’sının son derece sıradışı bir ifadesi. Aracın sahip olduğu teknik özellikler, Renault Sport deneyimini en üst düzeyde yansıtıyor. 1.100 kg’nin altında ağırlık sunan karbon monokok gövde ve 500 bg’den fazla güç üreten motoru sayesinde 300 km/s’lik azami hıza erişme kabiliyetine sahip.

Clio, Renault Tasarım Rönesansı’nın ilk temsilcisi. Renault’nun yeni kimliğinin ve yeni tasarım anlayışının ilk temsilcisi Clio, pazara sunulmasından bu yana büyük beğeni topluyor. Clio HB ve Sport Tourer versiyonları ile birlikte segmentinde fabrika çıkışlı en geniş kişiselleştirme seçeneklerini sunuluyor.