Şanlıurfa'lılar TCV Karat'lara binecek

Şanlıurfa'lılar TCV Karat'lara binecek
Şanlıurfa'lılar TCV Karat'lara binecek
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımacılık alanındaki yatırımlarına TCV Karat dizel otobüsler ile devam etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımacılık alanındaki yatırımlarına TCV Karat dizel otobüsler ile devam ediyor. 2014 yılı ilk çeyreğinde 25 adet Karat Dizel otobüs teslim alarak araç parkını güçlendiren Şanlıurfa Belediyesi, tercihini yine TCV Karat Dizel’den yana kullanıyor.
Günlük ortalama 165.000 yolcunun şehir içi otobüsler ile ulaşımını sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımacılık alanında önemli iller arasında bulunuyor. Yenilikçi yaklaşımı ile toplu ulaşım kullanımını giderek yaygınlaştıran Şanlıurfa Belediyesi, 18 adet TCV Karat Dizel otobüsü filosuna katarak yolcu kapasitesini de arttırıyor.
Şanlıurfa’da ulaşım çözümlerini geliştirmek üzere toplu taşımacılık alanına odaklandıklarının altını çizen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Hüseyin Alagöz teslimat töreninde yaptığı açıklamada; “İlk teslim aldığımız TCV otobüslerimizi yaklaşık bir senedir kullanıyoruz. Hem bizler, hem sürücülerimiz hem de yolcularımız bu otobüslerden oldukça memnunuz,” diyor.
TCV Karat Dizel otobüsler, yakıt ekonomisi, yolcu kapasitesi ve konforu ile yerel yönetimlerin tercihi oluyor. 27 oturan artı tekerlekli sandalye, 69 ayakta (tekerlekli sandalyesiz) olmak üzere toplam 97 yolcu taşıyor. TCV Karat’ın süper alçak tabanı, gerek araç içi dolaşım, gerekse inme-binme kolaylığı açısından tüm yolcuların ve bedensel engelli vatandaşların güvenli ve rahat yolculuk yapabilmeleri için tasarlanıyor.