Scania inşaatı yeniledi

Scania inşaatı yeniledi
Scania inşaatı yeniledi
Scania, zorlu arazi koşullarında yüksek performans elde etmek için tasarlanan yeni inşaat araçları ile ürün gamını genişletiyor.

 

Scania, yeni inşaat araçları ile en zorlu çalışma koşullarında bile maksimum çalışma süresi sağlamayı amaçlıyor. P ve G kabin seçeneklerinden oluşan yeni Scania inşaat araçları, arazi şartlarına uygun, darbeye dayanıklı ön panjur ve tampon tasarımının yanı sıra üstyapı montajını kolaylaştıran özellikleri ile bakım ve onarıma ihtiyaç duymadan uzun süre çalışabilmesi için geliştirildi. 

“Ağır ticari araç pazarı yüzde 20 büyüyebilir”

Scania müşterilerinin verimlilik ve karlılığını artırmak için ürün ve hizmetlerini geliştirmeyi, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedeflediklerini belirten Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü İlhami Eksin, “Bildiğiniz gibi hali hazırda devam eden ve planlanan birçok büyük inşaat projesi ve tüm bunların yanı sıra hemen her yerde devam eden kentsel dönüşüm çalışmaları bulunuyor. Bu çalışmaların da etkisiyle ağır ticari araç pazarı geçtiğimiz yıl 31 bin civarında tamamlandı. Bu satışların yüzde 22’sini inşaat araçları oluşturdu. Biz de Scania markası olarak tüm büyük projelerde yer almak istiyoruz. Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz yeni Scania inşaat araçlarımız ile bunu başaracağımıza inanıyoruz. Çok daha ulaşılabilir fiyatlarla pazara sunulan Yeni Scania İnşaat Araçları serisi hem inşaat sektöründe faaliyet gösteren müşterilerimize hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır ” açıklamasında bulundu.

 

“Hedefimiz yüzde 10 Pazar payı”

Eksin, 2015 yılı ağır ticari araç pazarını değerlendirirken, ilk çeyrekte bir önceki yıla göre toplam pazarda yüzde 80’e varan artış yaşandığını hatırlatarak sözlerine şöyle devam etti; “Bu beklentilerin üzerinde bir artış. Scania olarak yılın ilk çeyreğinde toplam pazardaki büyümenin çok üstünde bir performans göstererek toplam pazarın 3 katı üzerinde bir artışla 741 adetlik satış gerçekleştirdik. Bu sayede Pazar payımızı 4 puandan fazla artırdık. 2015 yılının genelinde ise toplam pazarda yüzde 20’ye yakın bir büyüme yaşanmasını bekliyoruz. Bu da 35 bin-40 bin aralığına denk gelir. Bildiğiniz gibi Türkiye, Avrupa Birliği egzoz emisyon normlarını takip ediyor. Gelecek sene Euro 6’ya geçileceğinden talep öne çekilebilir. Bunun da etkisi olursa toplam Pazar 40 bine kadar gidebilir.  Bizim hedefimiz ise 3.500-4.000 aralığında satış ile yüzde 10 Pazar payı elde etmek. ” dedi.

 “Test edildi, mükemmel hale getirildi”

 Yeni Scania inşaat araçları, Avrupa’nın en büyük test merkezinde şiddetli yağmur ve kar fırtınalarının oluşturulduğu iklim tüneli başta olmak üzere birçok ağır testten geçirildi.

–35 ile +50 derece arası sıcaklık, yüzde 15 ile yüzde 96 arası nemli ortam testlerini başarıyla geçen inşaat araçlarında en iyi performans değerleri elde edildi. Yeni Scania İnşaat serisi araçlarda, SCR sistemine sahip 9, 13 ve 16 litrelik motor yelpazesinde, 250 beygir gücünden Scania’nın en güçlü motoru olan 730 beygir gücüne kadar, Euro 5 normlarına sahip geniş bir yelpaze sunuluyor.  Scania Opticruise-Otomatik Şanzımanda “Off-Road” modu ağır koşullarda ideal sürüş imkanı sunuyor. Frenleme, hız kontrolü, vites değiştirme ve soğutma sistemleri önceki versiyona benzerlik gösterirken, yeni Retarder’da frenleme torku 3.500Nm’den 4.100 Nm’ye çıkartılarak düşük hızlarda frenleme performansı bir önceki versiyona kıyasla daha da iyileştirildi.

Her işe uygun kabin seçenekleri

İnşaat alanlarının zorlu koşullarında saatlerce çalışmak zorunda kalan sürücülerin konforunu göz ardı etmeyen Scania, P ve G olmak üzere 2 farklı kabin seçeneği ile sunduğu inşaat araçlarını, her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarladı.Çalışma ortamını kişiselleştirmek isteyenleri de unutmayan Scania, tüm serilerde yataklı-yataksız seçeneğinin yanı sıra, direksiyon simidinden koltuklara, saklama bölmelerine ve paspaslara kadar çeşitli iç mekan dizaynları arasından seçim yapabilme fırsatı da sunuyor.

 “Her türlü üstyapıya uygun altyapı”

Scania yeni inşaat serisi, her türlü kullanıma uygun geniş bir ürün yelpazesine sahip. 4x2’den 8x4’e kadar farklı dingil konfigürasyonu seçeneği bulunan araçlar, özel sipariş seçeneğiyle 8x6’dan 12x4’e kadar ihtiyaçlara da cevap verebiliyor. Ayrıca yeni seri, müşteri tercihine göre damper, vinç, beton mikseri, beton pompası,  ağır damper,  ağır nakliye, kancalı yükleyiciler ve hidroliftler gibi farklı üstyapı seçeneklerinin kolayca uygulanabileceği bir altyapıya sahip.