Seat Leon ST Cupra yollara çıktı

Seat Leon ST Cupra yollara çıktı
Seat Leon ST Cupra yollara çıktı
Seat'ın performans ve kullanışlılığı birleştiren modeli Leon ST CUPRA yüksek sürüş performansıyla göz dolduracak

Seat, hem gündelik yaşamın hem de performansın keyfini çıkarmaya olanak tanıyan modelini tanıttı: Yeni Leon ST CUPRA. Araç 1.470 litrelik yük kapasitesine sahip.
Leon ST CUPRA saatte 100 kilometre hıza yalnızca 6.1 saniyede ulaşıyor ve çok yönlü bir aracın aynı zamanda ne kadar hızlı olabileceğini gözler önüne seriyor. Göz alıcı tasarım ve kişiselleştirilebilir seçenekler Leon ST CUPRA’yı özel bir otomobil haline getiriyor.
Yeni Leon ST CUPRA, yüksek teknolojik özellikler ile sıra dışı bir performans sunuyor. Progresif direksiyon, CUPRA Drive Profile ve standart full-LED farlar bu otomobilde yer alan en son teknolojiye sahip diğer özellikler.
Olağanüstü sürüş performansı
Markanın en üst modeli olan DSG şanzımanlı CUPRA, 265 HP güç ve azami 350 Nm torka sahip ve tam anlamıyla sürtünmeyi azaltan bir model. Kalkışta hızlanma süresi ise 6,1 saniye. Saatte 250 kilometre olan azami hızı da dikkat çeken bir başka özellik. Tüm bunlara rağmen, yeni Leon CUPRA olağanüstü bir verimliliğe de sahip. Ortalama yakıt tüketimi 6,6 litre. Bu da 154 gram karbon emisyon miktarına eşit.
Hassaslık ve dinamikler için yüksek teknoloji
Her zaman olağanüstü dinamikler, hassas çeviklik ve etkileyici sportif karakterle eşanlamlı kabul edilen CUPRA, Leon ST CUPRA’da çıtayı daha da yükseltmiş. Aynı zamanda, uzun yolculuklarda şaşırtıcı derecede rafine olan konforuyla birlikte çok daha rahat bir sürüş sağlıyor. Emniyetli ve güvenilir yavaşlama sistemi, kırmızıkaliperlerle kendini gösteren CUPRA’ya özel, yüksek performanslı fren sistemi ile birlikte geliyor.
Duygusal ve güçlü tasarım
Duygusal tasarım, Leon ailesinin en güçlü olduğu yönlerden birisi. Yeni CUPRA ile bu özellik de bir adım ileriye taşınıyor. Geniş hava delikleriyle birlikte yeni ön ızgara yapısı ve full-LED farları, güçlü bir görünüm sağlarken, iki oval egzoz borusu arka tampon görünümünü destekliyor. Alüminyum alaşımlı jantlar CUPRA’ya özel olarak sunulurken, kırmızı fren kaliperleri ve hafif karatılmış yan ve arka camlar da otomobilin kendine has karakterini daha da vurguluyor.
İç mekanın odak noktası olan yeni CUPRA spor direksiyon simidi, kendine özgü, altı düz bir tasarıma sahip. Yine CUPRA’ya özgü koyu gri Alcantara koltuk döşemesi standart olarak sunulurken, dikişleri, yan yastıkları ve kapı panellerindeki ek parçaları beyaz olan tamamen deri döşeme seçeneği de opsiyonel olarak sunuluyor.