Shell'de emniyet günü

Shell'de emniyet günü
Shell'de emniyet günü
Shell'in tüm dünyadaki organizasyonlarında olduğu gibi, Shell Türkiye de 1 gününü emniyete ayırdı.

 Shell, son 9 yıldır tüm dünyada her yıl bir günü “Emniyet Günü” olarak belirliyor ve faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde eş zamanlı düzenlenen emniyet odaklı interaktif etkinlikler ile katılımcıların emniyet konusunda daha da bilinçli ve donanımlı hale gelmesini sağlıyor. Bu yıl Emniyet Günü olarak belirlenen 6 Mayıs tarihinde Shell Türkiye tüm lokasyonlarında çalışanlarının, müteahhitlerinin, bayilerinin ve ortaklarının katılımlarıyla gerçekleştirdiği etkinliklerde yol emniyeti, kişisel emniyet ve operasyonel emniyet konularına odaklandı.

Shell Emniyet Günü’nün açılış toplantısında konuşan Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem; “Emniyet, tüm dünyadaki Shell çalışanlarının sahiplendiği, Shell kültürünün değerli bir parçası. Her yıl emniyete ayırdığımız 1 günde, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, bayilerimiz ve iş ortaklarımızla ekip halinde çalışarak emniyet performansımızı sürekli iyileştirecek planlar yapmak ve fikirler geliştirmek için biraraya geliyoruz. Emniyet Günü adını verdiğimiz bu güne, tüm çalışanlarımızın, müteahhitlerimizin, bayilerimizin ve iş ortaklarımızın yüksek bir enerji ile sahip çıkıldığını görmekten onur duyuyoruz” dedi.

Ahmet Erdem konuşmasına şöyle devam etti: “Her yıl olduğu gibi bu sene de hedefimiz; ‘HEDEF SIFIR’ vizyonumuzu gerçekleştirerek, 2015 yılını da başarılı bir şekilde tamamlamak. Uyumluluğa özen göstererek ve emniyetsiz davranışlara yol açabilecek konularla mücadele ederek çalışanlarımıza, müteahhitlerimize ve çevreye herhangi bir zarar vermeden operasyonlarımızı emniyetli bir biçimde gerçekleştirmektir.”

Konuşmasında yol emniyeti konusuna da değinen Erdem, sözlerini şöyle sürdürdü: “Shell olarak 70’in üzerinde ülkede ve çok farklı, zorlu yol koşulları altında yılda 1,3 milyar km yol katediyoruz, yani her gün dünyayı 100 kez turluyoruz. Operasyonlarımızı kazasız ve döküntüsüz gerçekleştirmek üzere her geçen gün kendimizi geliştiriyoruz. Bu da dünya genelinde, yol emniyeti alanında çok ciddi bir bilgi birikimine ve uzmanlığa sahip olmamızı sağlıyor. Bu alandaki uzmanlığımızı ve deneyimimizi sadece çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, hizmet aldığımız lojistik şirketlerinin çalışanları ile değil, toplumla da paylaşmayı önemsiyoruz. Konuyla ilgili uzman kurum ve kuruluşlarla olan işbirliklerimiz projelerimizi ölçülebilir ve güçlü bir konuma getiriyor.”

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  ülke

  ,

  Lojistik

  ,

  ,

  kurum

  ,

  emniyet

  ,

  hizmet

  ,

  Enerji

  ,

  2015