Skoda Cenevre'de yeni dönemi başlattı

Skoda Cenevre'de yeni dönemi başlattı
Skoda Cenevre'de yeni dönemi başlattı
Skoda, tamamen yenilenen Superb'in tanıtımından sonra, Octavia RS ve Octavia Combi RS'in daha ateşli versiyonu ile Fabia 'Monte Carlo'nun Dünya Prömiyerlerini de gerçekleştirdi. Skoda, Cenevre Motor Show'da markanın dinamizmini de ortaya koyarak dikkatleri üzerinde topladı.

Cenevre'de dünya prömiyeri yapılan Octavia RS 230, ateşli tasarımı, sportif kabini, modern teknolojisi ve etkileyici gücüyle dikkat çekiyor. Skoda Octavia RS'in özel bir versiyonu olan 230, isminden de anlaşılacağı gibi 230 beygir güç üretiyor. 2.0 lt TSI motorun, güncellenerek daha fazla güç elde edilmesi sağlanmış. Bu otomobil 6 ileri manuel şanzımanla birlikte tercih edildiğinde 0’dan 100 km/s’ye 6.7 saniyede çıkıyor. Maksimum hızı ise 250 km/s’ye ulaşıyor. Tüm bu özellikler Octavia RS 230’u, gelmiş geçmiş en hızlı Octavia modeli yapıyor.

 Octavia RS 230’da spor süspansiyon standart olarak sunuluyor. Standart Octavia’ya göre 15 mm alçalan gövdenin yanı sıra, elektro mekanik direksiyon optimum yol tutuş ve çeviklik sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde daha dar virajlar, daha az direksiyon girdisiyle dönülebiliyor.

 Görsel açıdan Octavia RS 230 sportif karakterini açıkça vurguluyor. Özel siyah tasarım paketinde 19 inç mat siyah jantlar, siyah ızgara, siyah ayna kapakları, kırmızı kaliperler dikkat çekiyor. Siyah tavan rayları da Combi RS 230’da sunuluyor. Ayrıca otomobilin farklı motor sesi için iki mat egzoz çıkışa da otomobilde yer alıyor.

 Corrida Kırmızısı, Ay Beyazı, Sihirli Siyah ve Çelik Grisi olmak üzere dört özel gövde rengiyle Octavia RS 230 ve Octavia Combi RS 230, Haziran ayında satışa sunulacak.