Subaru Levorg Türkiye'de yollara iniyor

Subaru Levorg Türkiye'de yollara iniyor
Subaru Levorg Türkiye'de yollara iniyor
Temmuz ayından itibaren ön sipariş alınmaya başlanan Levorg modelinin satışına başlandı. Spor görünümlü aile otomobili olma özelliği ile öne çıkan LEVORG, 114 bin 900 TL'lik GT-S versiyonu ile Subaru bayilerinde yerini aldı.

Geçtiğimiz yıl Japonya’da gerçekleşen başarılı lansmanın ardından Avrupa pazarına uygun versiyonu geliştirilen ve 5’inci nesil Legacy modelinin yerini alan LEVORG, WRX’in DNA’sında bulunan sportif sürüş zevkini Legacy’nin kullanışlılığı ve geniş iç mekan konforuyla harmanlıyor. 1.6 litrelik direkt enjeksiyonlu 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten boxer turbo motora sahip Sport Tourer LEVORG GT-S 114.900 TL’lik perakende satış fiyatı ile Subaru bayilerinde.

 

Halil Karagülle: “Sportif aile otomobili LEVORG, sahip olduğu üstün özelliklerle Türkiye pazarında rekabetçi bir konumda”

 

Sport Tourer LEVORG’un bünyesindeki üstün özellikleri ve cazip fiyat seviyesiyle pazarda çok rekabetçi bir konumda olacağına inandığını belirten Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle Karagülle şu açıklamayı yaptı: “Mevcut Crossover ve SUV gamına ilave olarak Subaru’nun “Boxer Motor” ve “Simetrik Sürekli Dört Çeker” gibi genetik özelliklerini bünyesinde bulunduran, hem sportif hem günlük kullanıma uygun, ailelerin de tercih edebileceği çok yönlü Sport Tourer modeli LEVORG’u Avrupa ile aynı anda satışa sunduk. 170 BG'lik 1.6 litre direk enjeksiyonlu turbo motora sahip olan LEVORG geniş bagaj hacmi, sportif kullanımı, geliştirilmiş güvenlik özellikleriyle geniş bir tüketici kitlesine hitap ediyor. Levorg’un genç ve orta yaştaki sportif kullanımdan hoşlanan ailelere çok uygun bir otomobil olduğuna inanıyoruz. Ön siparişle bağlantısı kurulan ilk parti 50 adet aracımızın teslimatını tamamlamak üzereyiz. Yıl sonuna kadar yaklaşık 150 adet Levorg satışı hedefliyoruz.”

   Legacy, Revolution ve Touring: LEVORG

LEVORG ismi Legacy, Revolution ve Touring (Miras, Devrim ve Gezi) isimlerinin birleşiminden oluşuyor. Sportif özelliklerle kullanışlılığı birleştiren LEVORG, direksiyon başında vakit geçirmeyi seven sürücüler için kusursuz bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Ön tasarımını Subaru WRX STI’dan alan LEVORG, kullanışlı teknolojisinin yanı sıra sürüş güvenliği ve çevre dostu özellikleriyle de günümüzün beklentilerine çok iyi yanıt veriyor.

 Devrim Niteliğinde bir Sport Tourer

Subaru, LEVORG'u geliştirirken sürüş keyfi, uzun mesafelerde rahat sürüş için güvenlik ve çok yönlülüğü birleştirerek sport tourer sınıfında bir devrim yarattı. Özellikle uzun mesafelerde yolcuların rahatlığını sağlamak için aracın gelişmiş özellikleri geniş bir kabinle birleştirildi. LEVORG’un gövde boyutları bir Sport Tourer modelinin kolay kullanım özelliğini korurken aynı zamanda geniş ve rahat bir iç alana sahip. Şık ve dinamik tasarımının yanı sıra kullanıcı dostu bagaj alanıyla da kusursuz bir Sport Tourer konforuna sahip olan Subaru LEVORG, spor bir aracın güçlü yapısıyla Sport Tourer bir modelin rahat ve sportif hissini buluşturarak “tasarım ve işlevi” bir arada sunuyor.

 

Zarif tasarım sportif siluet

Tavanın alçak arka kenarı önden arkaya doğru zarif bir siluet oluştururken geniş bagaj alanını da beraberinde getiriyor. Şık ve spor tasarım, spor bir otomobile uygun biçimde yüksek bir performans hissi yaratıyor. Burun konisi, Subaru'nun kendine özgü altıgen ızgarasının bulunduğu ön kısmın dinamik, üç boyutlu yapısını vurguluyor.Otomobilin şahin gözü farları, delici bir bakış atıyormuş hissi veriyor. Kabin içinde yüksek kalite ve üstün işlevsellik öne çıkıyor. Piyano siyahı yüzeyler, metalik vurgular ve krom parçalar yüksek kaliteye sahip bir alanda buluşuyor.Birbirlerine yakın göstergeler, 3.5 inç tam renkli LCD ekran ve aydınlatmalı ortam; keskin, hassas, yüksek teknoloji hissi sunan saten kromla vurgulanıyor. D şekilli direksiyon sürücünün sezgilerini artırmak için tercih edilmiş. Göstergelerin açılış sırası ve diğer özellikler ise hislere hitap edecek şekilde tasarlanmış.

1.6 Litrelik Turbo Boxer Motor ile konforlu ve güçlü sürüş keyfi

Yeni sport tourer LEVORG, kalbinde yeni geliştirilmiş yüksek torka sahip 1.6 litrelik direkt enjeksiyonlu boxer turbo “DIT” motor taşıyor. DIT ünitesi daha çevik bir sürüş deneyimi için küçültülmüş bir motor ile doğrudan püskürtmeli turbo teknolojisini birleştiriyor. DIT ünitesinde otomatik durdurma ve başlatma fonksiyonu bulunuyor. LEVORG için geliştirilen bu özel motor 250 Nm’lik yüksek tork üreterek daha iyi performans sağlıyor. Subaru’nun ünlü Lineartronic şanzımanının simetrik sürekli dört çeker sistemiyle birleştirildiği yeni motorla daha düşük zemin titreşimi ve sessiz bir sürüş sunuluyor.

Hafif ve kompakt lineartronic şanzımana sahip olan LEVORG’da, Subaru Akıllı Sürüş (SI-Drive) ideal vites kontrolü sağlayarak hem yakıt tasarrufu hem de sürüş keyfi sunuyor. Lineartronic sistemlerden beklenen akıcı, kademesiz vites değişimine ek olarak otomatik kademeli vites kontrolü hızlanma derecesine göre vites değiştirme özelliklerini de değiştiriyor. Altı vitesli manüel mod ve direksiyondan vites değişimi sürücünün isteğine sadık kalan bir sürüş deneyimi sunuyor.