Suzuki'de devir yaklaşıyor

Suzuki'de devir yaklaşıyor
Suzuki'de devir yaklaşıyor
İstanbul Autoshow'da yeni Vitara'yı tanıtan Suzuki'nin Türkiye temsilciliği için görüşmelerde sona yaklaşıldı. Resmi açıklamanın eli kulağında. Tüm ürün gamı eylülde satışa başlayacak.

HACO Şirketler Grubu'nun 30 yıldan fazla sürdürdüğü  Suzuki Türkiye temsilciliğinde sona varılıyor.  BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner ile görüşmeler son aşamaya gelirken  resmi açıklama için sayılı günler kaldı. Fisker, Çin’li BYD  gibi markaların Türkiye ve bazı Avrupa ülkeleri temsilciliğini de yapan BD Otomotiv elektrikli araç dönüşümü de gerçekleştiriyor.    

Nihai aşamaya geldik

  İstanbul Autoshow fuarındaki yeni Grand Vitara tanıtımına katılan BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner  Suzuki görüşmelerinin son aşamaya geldiğini yakında bir açıklama yapacaklarını söyledi. Marin ve motosiklet kısmının da devrinin sözkonusu olacağıın kaydeden  Osman Boyner fuarda mevcut birçok Suzuki bayisi ile de tanıştı.

 Eylülde yeni ürün gamı

 Suzuki, 5. Salon’da yerini alırken, 870 metrekarelik standında yeni  otomobillerinin yanı sıra dünyanın en iyileri arasında yer alan motosikletlerini de sergiliyor. Euro Ncap’ta 5 yıldız alan yeni nesil Vitara Türkiye’de ilk kez görücüye çıkarken, A segmentindeki yeni otomobil Celerio’da İstanbul Autoshow 2015’te katılımcılara tanıtılıyor.  Suzuki Türkiye Genel Müdürü Engin Kubilay, İstanbul Autoshow Fuarı’nın, otomotiv fuarları takviminde saygın bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, fuar süresince Suzuki’nin otomobil ve motosiklet olmak üzere 8 farklı modelini sergileyecekleri söyledi.Kubilay, Suzuki Celerio, Vitara ve yirçok yeni modelin eylülden itibaren yeni yapılanma sonrasında Türkiye’de satışa sunulmasının hedeflendiğini  ifade etti.

 Yeni Vitara’a seçenek bol

Yeni Vitara, 4.1 metre uzunluk, 1.7 metre genişlik ve 1.6 metre yüksekliğiyle güçlü bir görünüme sahip. Suzuki’nin geçmişten gelen eşsiz SUV tecrübesi, damıtılarak yeni Vitara’da tekrar ortaya çıkıyor. Araçta 1.6 litre benzinli ve dizel motorlarında hem düz hem de otomatik vites seçeneği sunuyor. Ayrıca tüm motor seçeneklerinde 4x2’nin yanında, 4x4 de sunuluyor. Vitara, 4x4 Allgrip teknolojisiyle 4 farklı sürüş keyfi yaşatıyor. Allgrip sistemi normal sürüş koşullarına özel auto, virajlı yollara özel ve performansı arttırıcı spor , karlı yollara özel kar ve çamur, kum veya çok karlı yollar için ise kilit olmak üzere 4 farklı sürüş modu sunuyor.