Suzuki'den atak geliyor

Suzuki'den atak geliyor
Suzuki'den atak geliyor
Yeni Vitara yılın ikincisi yarısında Türkiye'ye gelecek. Öte yandan Japon marka Cenevre'de 2 yeni araç tanıttı.

Japon otomobil üreticisi Suzuki dün sona eren 2015 Cenevre Motor Show’da  yeni modelleri İM-4 ve İK-2‘yi tanıttı. Bu 2 yeni model 2015’in ikinci yarında gelecek yeni Vitara ile markaya önemli güç sağlayacak. HACO Şirketler Grubu'nun 30 yıı aşkın  yürüttüğü Suzuki Türkiye distribütörlüğü için  Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner’in yaptığı BD Otomotiv ile görüşmeler yaptığı belirtiliyor. Distribütörlük için görüşmeler sürerken markanın Türkiye operasyonu devam ediyor. Yenilenen Suzuki Vitara’nın mayıs ayındaki İstanbul Motorshow’a yetişmesi için hazırlıklar yapılıyor. Aracın 2015’in yaz aylarında satışa çıkması öngörülüyor.

Marka önümüzdeki dönemde 2 yeni modeli pazara sürecek. Cenevre Otomobil Fuarı’nda, otomobil severlerle buluşan yeni İM-4, compact SUV kategorisinde yer alan modeli, dış tasarımı açısından yumuşak hatlara sahip. Bu araç Jimny’nin yenisi değil .Yine bambaşka ve rakibi olmayan bir segment.

 LED farları ön panjur üzerinde devam eden otomobilin kromajlı çerçevelere sahip sis farları tamponun köşelerinde yer alıyor. Arka kısımda yer alan spoiler, alt kısımda bulunan büyük 3 Stop lambasını gizlerken, LED stoplara ve tampona alınmış ince yapılı sis farlarına sahip İM-4, Suzuki tasarımının kendine has özelliklerini taşıyor.

Günümüz teknolojisine uygun bir hibrid sistemle donatılan İM-4’te,1.2 litre hacimli benzinli motor kullanılıyor. Masum beyaz gövde rengi modernliği simgelerken, temiz görünüm görenlerin hayal gücünü hareketlendirmekte. İM-4, 3.693 mm boy, 1.709 mm genişlik, 1.566 mm yüksekliğe sahip. Aracın aks mesafesi 2.438 mm ve jant çapları 18 inç. Bu aracın ne zaman üretileceği kesinleşmemiş.

Japon otomobil üreticisi Suzuki’nin, 2016 yılında seri üretime alacağı yeni hatchback modeli İK-2 de otomobil severlerin ilgisini çekecek.  Uyumlu, zarif ve enerjik konsepte sahip İK-2, LED farları ve dar ön panjur görünümüyle otomobil severlerin dikkatini çekiyor. 18 inç çaplı jantlar, şişkin çamurluklar, genişletilmiş kapı alt bölümleri ve bagaj camının üst ve altına eklenen LED stoplar diğer detaylar arasında sayılıyor. IK-2, 4.023 mm boya, aynalarla birlikte 1.920 mm genişliğe, 1.450 mm yüksekliğe ve 2. 520 mm aks mesafesine sahip.