Tatil Garenta'ya yaradı

Tatil Garenta'ya yaradı
Tatil Garenta'ya yaradı
Müşteriler tatil dönemlerinde kiralık araçlara hücum etti. Garenta'nın araç kiralamaları ikiye katlandı

Çelik Motor'un bünyesinde bulunan yeni nesil rent a car markası Garenta’dan yapılan araç kiralamalarında, geride bırakılan yaz döneminde ve Kurban Bayramı tatili döneminde önemli oranda artış yaşandı. Toplam kiralamalarda haziran ayından temmuz ayına %100 artış oldu. Ağustos ayında ise bir önceki aya göre %40 artış kaydedildi. Müşteriler en çok, ekonomik sınıflardaki dizel manuel ve dizel otomatik araçları tercih etti.


Geçtiğimiz yıl günlük araç kiralama pazarına hızlı bir giriş yaparak, kısa sürede pazarın önemli oyuncularından biri haline gelen Garenta, 2015 yaz sezonuna damgasını vurdu. Galatasaray Spor Kulübü ile önemli bir sponsorluk anlaşmasına imza atarak, araç kiralama pazarındaki konumunu farklı bir noktaya taşıyan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Garenta, araç kiralamak isteyen müşterilerin de öncelikli tercihleri arasında yer aldı.

7 bin adede yaklaşan araç parkı ile hizmet verdiği her bölgede müşterilerinin taleplerini karşılayan Garenta’dan yapılan araç kiralamalarında haziran ayından temmuz ayına geçildiğinde %100 oranda artış gerçekleşti. Ağustos ayında ise bir önceki aya göre %40 artış kaydedildi. Müşterilerin talepleri eylül ayında da hız kesmedi. Özellikle Kurban Bayramı tatili nedeniyle araç kiralama talepleri ivme kaybetmeden yükselişini sürdürdü.


Garenta’nın, İstanbul , İzmir, Trabzon, Antalya, Ankara ve Bodrum şubeleri yaz aylarında kiralamaların en çok yapıldığı bölgeler olarak öne çıktı. Müşteriler araç kiralamada tercihlerini büyük oranda ekonomik sınıflardaki dizel manuel ve dizel otomatik araçlardan yana kullandı.