Temsa Safir Plus yollara indi

Temsa Safir Plus yollara indi
Temsa Safir Plus yollara indi
Temsa, şehirlerarası ve turizm taşımacılarını Safir Plus ile tanıştırıyor.Kasım ayında taşımacılar Temsa'nın efsane otobüsü Maraton ile tanışacak. Temsa, ayrıca Kasım ayında elektrikli otobüsünü de pazara sunacak.

Temsa, Safir Plus aracını   Adana fabrikasında düzenlediği etkinlik ile tanıttı. Safir Plus’un tanıtımına basın mensupları, Temsa Bayileri ve tüm Temsa çalışanları katıldı. Temsa, yeni ürünlerle müşterilerini buluşturmayı hız kesmeden sürdürecek. Tourmalin ve Safir 41+1 otobüslerin ardından taşımacılar Safir Plus ile tanışıyor. Kasım ayında taşımacılar Temsa’nın efsane otobüsü Maraton ile tanışacak. Temsa, ayrıca Kasım ayında elektrikli otobüsünü de pazara sunacak.

Heyecan ve mutlulukla çalışıyoruz

Yüzde yüz Türk sermayeli bir şirket olarak ülkenin geleceğine ışık tutmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini, hem iç pazarda hem de dış pazarda ülke ekonomisine katma değer sağladıklarını belirten Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik şunları söyledi:
“Bu yıla yönelik Temsa’nın yeniliklerle müşterilerini buluşturmanın sevincini yaşayacağını daha önceki toplantılarımızda dile getirmiştik. Biz bu süreçte yeni ürünleri oluşturmanın heyecanını yaşarken, müşterilerimizin, tüm sektörün ve sektör basınının ‘Temsa neler sunacak?’ heyecanını duyduğunu gördük. İşte şimdi sizleri o büyük heyecanımızla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Üstelik zorlu bir ekonomik sürecin yaşandığı bir dönemde Temsa olarak biz tüm paydaşlara umut vererek, bir görev ve sorumluluk bilinci ile hayata geçirdik. Biz ülkenin geleceğine güveniyoruz. Üreterek, değer yaratarak ülkemizin refaha erişmesine katkı sağlayabileceğimizi biliyoruz. Onun için kaynaklarımızı iyi yöneterek iç ve dış pazarlarda büyük talep gören ve görecek olan ürünlerimizi pazara sunuyoruz. Ayrıca Temsa olarak daha da rekabetçi yurtdışı pazarlarında ülkemizi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşıyoruz, yaşatıyoruz” 

Safir Plus da fark yaratacak

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, üretimini gerçekleştirdikleri Safir’in yüksek konfor düzeyi ve işletme avantajları ile taşımacıların tercihinde her zaman öne çıktığını belirterek, şunları kaydetti:
“Safir aracımız uzun yıllardır yolcu taşımacılığı alanının en büyük firmalarının öncelikli tercihi oldu, Bu tercihte en önemli unsurlar ise araç içindeki yüksek konfor düzeyi ve işletme sürecinde sağlanan işletme maliyet avantajları oldu.Safir bu dönemde araçta yapılan facelift ve kazandırılan yeni özellikler sebebiyle artık SAFİR PLUS adı ile müşterilerle buluşacak.Yolcu taşımacılığının gerçek kahramanları kaptanlarımızın 24 saat yaşam alanı olan Safir Plus aracımızda onların konforuna yönelik yeniliklere gidildi. Uyku kabinlerinde, ses ve ısı izolasyon iyileştirilirken, uyku kabini ve sürücü alanında genişleme sağlandı. Modern ve ergonomik direksiyon tasarlandı. Ayrıca Safir aracımız, 2+1 koltuk düzeni ve 41+1 koltuğuyla kendi segmentine ayrıcalık getirmişti. Araç içinde konfor düzeyi azalmadan eklenen 4 koltuk ile otobüsçüler 4 yolcu daha fazla taşımanın ve bunun kazancını yaşamanın ayrıcalığını elde ettiler. Safir Plus ile bu ayrıcalık daha üst düzeye taşınıyor. Hem 2+1 hem 2+2 koltuk düzenine sahip Safir Plus araçlarımız hem konfor düzeyi ile yolcunun seyahat sürecine keyif katacak hem de yine yakıt tüketimi ile araç sahiplerinin yüzünü güldürmeye devam edecek. Aracımız bunların yanı sıra yepyeni dashboard ile modern görünümlü yeni bir tasarım kazanmıştır ve şoförler için daha ergonomik hale gelerek daha geniş görüş alanı sağlanmıştır. Ön ve arka tamponun üç parça halinde olmasıyla aracın servis edilebilirliği artmıştır. Ses ve ısı kontrolünü sağlamak amacıyla çift cam yapılmıştır. Arka tepe lambalarına sinyal özelliği eklenmiştir."

Yakıt tüketiminde çok iyi 

Sektörün en yüksek ekonomiklik sağlayan aracını ürettiklerini "müşterilerin" diele getirdiğini belirtern Çelik "Dile getirmekle de yetinmediler, yeni yatırımlarda da ilk tercihleri yine Safir aracımız oldu. Onların yaşadığı memnuniyet bizleri de işimize yönelik motivasyonda itici güç oldu. Müşterilerimize daha fazla kazanç sağlayabilmek, onların ihtiyaçlarına hızlı çözümler üretebilmek için ARGE birimimiz hiç durmadan çalışmalar yürüttü. Yeni Safir Plus’un geliştirilmesinde mühendislerimizin, işçilerimizin el emeği, göz nurunun yanı sıra müşterilerimizin de katkısı var. Onların bize yaptıkları geri dönüşlerle biz hep daha iyiye, daha yüksek kaliteye olan koşumuzu sürdürüyoruz. Biz müşterilerle ortak ürettiğimiz Safir Plus’ın çok büyük beğeni toplayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

2015’te durum ve 2016 hedefi

Yılın ilk 9 ayında Safir aracın pazarda gösterdiği başarıdan memnun kaldıklarını da vurgulayan Dinçer Çelik, ’9 ayda 291 adet Safir satışı gerçekleştirdik. Yılı 350 civarında bir satışla kapatacağımızı düşünüyoruz. 2016 yılında Safir PLUS ile 2015’in üzerinde bir satış hedefine ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Satış sonrası hizmetlerde iddialıyız

Satış sonrası hizmetlerde kalite çıtasını hep daha yukarıya taşımak istediklerini de sözlerine ekleyen Dinçer Çelik, “Satış sonrası hizmetler en güçlü olduğumuz alandan biri. Şu anda 78 noktada hizmet veriyoruz. Müşteri memnuniyetini sağlamada en yüksek seviyelere ulaşan markalardan biriyiz ve bunu daha da yukarıya taşıma konusunda da iddialıyız. Pazarda sürekli büyüyen satış adetlerimizde bayilerimizin büyük katkısı var. ” dedi.