TNT,Kosova'yı Avrupa karayolu ağına bağlıyor.

TNT,Kosova'yı Avrupa karayolu ağına bağlıyor.
TNT,Kosova'yı Avrupa karayolu ağına bağlıyor.
Ekspres taşımacılık şirketi TNT, Türkiye ile Avrupa arasında gelişen ticaret sebebiyle İstanbul'a günlük tarifeli karayolu seferleri başlattı.

TNT, Türkiye ile Avrupa arasında gelişen ticaret sebebiyle İstanbul ’a günlük tarifeli karayolu seferleri başlattı. Yeni karayolu rotası İstanbul’u Sofya’ya (Bulgaristan), oradan da TNT Avrupa Karayolu Ağı sayesinde Avrupa’nın diğer ülkelerine bağlıyor. TNT, aciliyeti olmayan gönderiler için ekonomik ve güvenilir çözümler sunarak İstanbul ve tüm Avrupa’yı birbirine tarifeli karayolu seferleriyle bağlayan tek ekspres taşımacılık şirketi olma özelliğini elinde tutuyor.

İstanbul’dan diğer büyük Avrupa şehirlerine aktarım süresi, varış ülkesine olan mesafeye göre, 4 ile 7 gün arasında değişiyor. Türkiye’de TNT operasyonlarını, İstanbul’u Ankara , İzmir, Adana ve Bursa gibi önemli iş merkezlerine bağlayan 26 aktarma merkezi ve deposunun yanısıra 328 araçlık filosuyla gerçekleştiriyor.
TNT Uluslararası Avrupa Genel Müdürü Ian Clough “TNT, Avrupa’daki en güçlü, en hızlı, en geniş karayolu ağına sahip. Son eklenen rotalarla Avrupa’nın güneydoğusunda hızla büyüyen pazarlara daha fazla erişim ve Avrupa Birliği ülkelerine çok daha yakın temas sağlayarak operasyonel gücümüzü artırıyoruz” dedi.