Toyota çarpışmada yeniliklere yol verecek

Toyota çarpışmada yeniliklere yol verecek
Toyota çarpışmada yeniliklere yol verecek
Toyota, ilk defa 1997 yılında geliştirdiği THUMS (Total Human Model for Safety) sanal insan vücudu yazılımını, yeni "kas modelleme" simülasyonu ekleyerek daha da geliştirdi.

  Toyota , ilk defa 1997 yılında geliştirdiği THUMS (Total Human Model for Safety) sanal insan vücudu yazılımını, yeni “kas modelleme” simülasyonu ekleyerek daha da geliştirdi. Bu iyileştirme ile araç içerisinde bulunan kişilerin olası kaza öncesi ve sonrasında duruş pozisyonları modellenerek, çapışma nedeniyle meydana gelen yaralanmaların insan vücudunun hangi bölgelerinde ve organlarında gerçekleştiği daha detaylı ve kolay bir şekilde tespit edilebilecek.

Toyota Total Human Model for Safety-THUMS yazılımının son versiyonu ile kaza sırasında araç içindeki insanların kas sisteminin pozisyonunu diğer teknolojilere göre daha doğru ve net verilerle mühendislere aktarıyor.

Toyota, hava yastığı, emniyet kemeri ve diğer güvenlik donanımlarının yanı sıra bu yazılımın aktif güvenlik konusundaki çalışmalara daha etkin bir katkı sağlayacağını ve gelişimine öncülük edeceğini düşünüyor.


  ETİKETLER:

  Hava

  ,

  Toyota

  ,

  güvenlik

  ,

  emniyet

  ,

  Total