Trafi yolu kısaltacak

Trafi yolu kısaltacak
Trafi yolu kısaltacak
Taşımacılık uygulaması Trafi internetsiz de çalışor

Kullanıcılarına en uygun toplu taşıma alternatiflerini, süre ve ücret bilgisiyle birlikte sunan TRAFI, ücretsiz olarak Apple App Store ve Google Play Store’dan indirilebiliyor. Ayrıca web.trafi.com üzerinden de kullanılabiliyor . Üstelik yeni çıkan çevirimdışı moduyla, internet bağlantısı olmadan da çalışıyor.

 Dünyada Brezilya, Litvanya, Letonya, Estonya, Rusya gibi ülkelerde hizmet veren uygulama, iOS ve Android platformlarında çalışıyor. Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa da aktif olan TRAFI’nin önümüzdeki aylarda diğer şehirlere de yayılması bekleniyor.

TRAFI şu şekilde çalışıyor: Kullanıcı, uygulamadaki ilgili alana gitmek istediği lokasyonu giriyor ve TRAFI, sistemi tarayarak en uygun toplu taşıma alternatiflerini yaklaşık varış saatleri ve ücret bilgisiyle birlikte kullanıcının ekranına getiriyor. Bu öneriler içinde metro, metrobüs, minibüs, otobüs ve vapur dahil tüm toplu taşıma alternatifleri bulunuyor. Ayrıca gönüllü kullanıcılar yolda meydana gelen kaza bilgilerini sisteme girerek sisteme anlık gönderimler yapabiliyorlar.

Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de çevrimdışı yani internet bağlantısı olmadan da kullanılabilmesi. Seyahatlerimiz esnasında, örneğin yerin altında metro ile yolculuklarda, birçoğumuz zayıf ve hatta çekmeyen internet bağlantıları ile yolculuk ediyoruz. Bu gibi durumlarda, internete gereksinim duyan herhangi bir uygulamayı kullanmak imkansızlaşıyor. TRAFI de, çevirimdışı modu ile bu sorunları ortadan kaldırıyor.