'Trafik Hayattır' fuarda

'Trafik Hayattır' fuarda
'Trafik Hayattır' fuarda
Doğuş Otomotiv, İstanbul Autoshow Fuarı'nda kurduğu Trafik Hayattır standında trafik güvenliği ile ilgili de bilgilendirme etkinlikleri düzenliyor. Gerçek bir aracın iç düzeneği kullanılarak geliştirilen simülasyonda trafik güvenliği ile ilgili en yüksek puanı alan 4 katılımcıya ileri sürüş eğitimi hediye edilecek

Doğuş Otomotiv , bu yıl 15’incisi gerçekleştirilen İstanbul Autoshow Otomobil Fuarı’nda Türkiye ’de distribütörlüğünü üstlendiği markaların yeni model araçları sergilemenin yanında, trafik güvenliği için de etkinlikler düzenliyor. Doğuş Otomotiv’in trafik güvenliği ile ilgili toplumsal bilinçlendirme ve kültürel değişim yaratma hedefiyle yapılandırdığı Trafik Hayattır! kurumsal sosyal sorumluluk platformu kapsamında TÜYAP Fuar Alanı 12’nci Hall’de kurulan stantta, Autoshow ziyaretçilerine yönelik etkinlikler ve yarışmalar gerçekleştirilecek.

Gerçek bir otomobilinin iç düzeneği kullanılarak geliştirilen simülasyonun yer alacağı stantta ziyaretçiler 2,5 dakika süreyle bu simülasyonda araç kullanacak. Katılımcılar oyun boyunca aşırı hız, cep telefonu kullanımı, takip mesafesi, kırmızı ışık ihlali gibi trafik güvenliği için hayati öneme sahip konularda aldıkları kararlar ile puan kazanacak. Fuar boyunca en çok puanı alan 4 katılımcıya ise ileri sürüş eğitimi hediye edilecek.