Tüm Outback'ler artık "eyesight"lı

Tüm Outback'ler artık "eyesight"lı
Tüm Outback'ler artık "eyesight"lı
Subaru Outback'in yeni kasası martta Türkiye'de yollara çıkıyor. Araçta sürüşe destek veren "eyesight" sistemi standart.

Piyasaya çıktığı 1995 yılından bu yana performans, konfor ve üstün güvenlik özellikleri ile pazarda her zaman fark yaratan Subaru’nun yeni dizel motorlu Outback modeli Mart ayından itibaren Avrupa ile eş zamanlı olarak 156 Bin 990 TL’den başlayan avantajlı fiyatlarıyla Subaru bayilerinde satışa sunulacak.

2 bin Subaru satacak

Slovenya’da gerçekleşen yeni Outback basın lansmanında markanın Türkiye pazarına ilişkin 2014 yılını değerlendirmesi ile 2015 hedeflerini paylaşan Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle şunları söyledi:
“Bu yıl en önemli yeniliğimiz EyeSight sürücü yardım teknolojisine sahip CVT şanzımanlı 2.0 litrelik yeni dizel Outback modeli olacak. 2014 yılı toplam Subaru satışları, bir önceki yıla göre %27 oranında artışla 1402 adet olarak gerçekleşti. Özellikle XV modelimizde toplam 748 adet satış ile hedeflediğimizin oldukça üzerinde bir satış rakamına ulaştık. Bu yıl da yeni Outback ile satışlarımıza ivme katacağız. Kasım ayında ön siparişlerini almaya başladığımız yeni Outback’e yoğun bir ilgi söz konusu. Bu yıl yeni Outback modelimizden 250 adet satmayı hedefliyoruz. Diğer tüm modellerimizle birlikte toplamda 2 bin adetlik bir satış hedefimiz bulunuyor.


Yeni Outback’in, Avrupa’daki SUV modelleri arasında en güvenli yeniliklere sahip araç olarak öne çıktığına değinen Karagülle: “Çarpışma önleyici sistemler alanında çok önemli bir adım olan EyeSight sürüş destek teknolojisine sahip yeni Outback, yüksek donanım özellikleri ile fark yaratıyor. Ayrıca diğer tüm Subaru modellerinde olduğu gibi standart özellik olan Sürekli Simetrik Dört Çeker sisteminin yanı sıra, EyeSight sürücü yardımı ve X-Mode sayesinde bugüne kadar en yüksek donanımlı versiyon konumunda yer alıyor” dedi.


Gerçek bir Crossover

Crossover segmentinin öncüsü olarak ilk kez 1995 yılında piyasaya sunulan Outback, üstün yol tutuşu ve sürüş konforu özelliklerini SUV araçların işlevselliği ile birleştirerek büyük beğeni kazanmıştı. Subaru, her bir neslini geliştirirken sadık kaldığı crossover duruşunu yeni nesil Outback modelinde de koruyor. Yeni Outback, daha şık bir ön ızgara tasarımı, daha büyük sis farları, yeni ön farlar ve yeniden tasarlanmış bir ön tampona sahip. Yeni Outback çevreye duyarlı boxer dizel motoru, EyeSight sürüş destek teknolojisi ve artan sürüş kalitesi ile temel özelliklerini fonksiyonel değerlerin ötesine taşıyor.

Outback, binek araç konforunu SUV araçların sahip olduğu uzun mesafe ve yük taşıma kabiliyetleri ile birleştirerek tüm dünyadaki sürücülerin kalbini kazanmış. Yeni Outback birinci sınıf bir crossover modelinde yer alan gelişmiş tasarım özelliklerini bir araya getiriyor ve yenilenmiş dış dizaynı, geliştirilmiş iç tasarımı ve daha da iyileştirilmiş sürüş konforuyla öne çıkıyor.

Güçlü ve heybetli gövde

Subaru’nun prestijli crossover modeline yaraşır kalite ve fonksiyonellik seviyesini göstermek için yeni modelin dış tasarım teması "daha fazla Outback" olarak belirlendi. Daha önceki Outback modellerinde yakalanan ve rakiplerinden ayrışan tasarımın güçlü dışa vurumu bu modelde de görülüyor. Binek araç ile SUV'un güçlü yanlarını birleştiren Yeni Outback fark edilir bir siluet ile heybetli bir yüksekliğin yanı sıra güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahip. Daha keyifli bir araç-içi deneyim için geliştirilmiş bilgi-eğlence sistemi ile daha sportif bir sürücü alanı sunuluyor. Yeni nesil iç tasarıma sahip kabinde kalite ve konforu önemli ölçüde arttıran “Konforlu ve Sportif” bir iç tasarım teması kullanılıyor. Yeni Outback’in şasisi, direksiyonu, süspansiyonu, frenleri ve diğer tüm parçaları sınıfının en iyi performansın sunmak için yenilendi. Daha fazla yerden yükseklik, daha iyi bir direksiyon dengesi ile birlikte sunuluyor bu da yüksek kalitede sürüş ve konfor sağlıyor.

Sürekli Simetrik Dört Çeker ve X-Mode

Tüm modellerde standart özellik olan Sürekli Simetrik Dört Çeker sistemi, EyeSight sürüş destek teknolojsi ve X-Mode sayesinde yeni Outback bugüne kadar ki en iyi donanımlı versiyon olmanın yanı sıra Avrupa’daki SUV modelleri arasında en güvenli yeniliklere sahip araç olarak da öne çıkıyor. Yeni Outback, Subaru’nun Sürekli Simetrik Dört Çeker sistemine ek olarak; optimize edilmiş entegre motor kontrolü, frenleme ve kaygan yüzeyler üzerinde çalışan diğer fonksiyonel özellikler ve olumsuz yol koşullarında sürüş performansını iyileştirme kabiliyetine sahip X-MODE teknolojisi ile de donatıldı. Yokuş İniş Kontrol ayarı, eğimli yollarda aracı düşük hızda tutarak sürücülerin gönül rahatlığıyla sürüşüne devam etmesini sağlıyor.

Subaru 2.0 litre DOCH Turbo Boxer Dizel Motor daha çevreci

Subaru, dünyada türünün ilk örneği olan "SUBARU BOXER DİZEL" motorunun performansını seri üretim binek araçlar için yeniden tasarladı. Dizel motorlarının geniş tork sağlayan özelliklerine ek olarak, Euro 6 egzoz gazı yönetmeliklerine uyum sağlıyor. Yeniden tasarlanmış turbo şarj gibi modifikasyon noktaları daha çevre dostu bir araç sunuyor. Outback’in güç ve çevre dostu yapısı daha fazla yakıt tasarrufu için geliştirildi. Lineartronic şanzımanın bilinen özelliği olan kolay vites geçişini tamamlamak için sunulan yeni vites kontrol ve altı vitesli manüel-mod vites mekanizması sürücünün isteğine her zaman uyan çevik bir performans sağlıyor. Yakıt tasarrufunu arttırmak için hem şanzıman sürtünmesi düşürülmüş hem de yeni dinamik amortisörler titreşim sesini kısmış, böylece daha sessiz bir sürüş elde edilmiş.