Türkiye'de hangi Toyota'lar geri çağrılacak?

Türkiye'de hangi Toyota'lar geri çağrılacak?
Türkiye'de hangi Toyota'lar geri çağrılacak?
Toyota, Türkiye'de de bugüne kadar tarafımıza ulaşan herhangi bir şikayet bulunmamasına rağmen, geri çağırma kapsamındaki toplam 19 bin 585 aracın sahibi ile iletişime geçecek.

Toyota Türkiye Paz.AŞ'den yapılan açıklamada şunlara yer verildi:
"Toyota tarafından yapılan testlerde, belirli bir dönem aralığında üretilen araçlarda sürücü ve ön yolcu hava yastıklarının açılmasını sağlayan parçanın zaman içinde nemden etkilenebileceği ortaya çıkmıştır. Toyota, bu nedenle ortaya çıkabilecek olası bir sorunu önceden önlemek amacıyla ilgili araçların servislere geri çağırılması kararını almıştır."

5 milyon geri çağrılacak

 Toyota’nın, dünya çapında yaptığı bu geri çağırma kampanyası yaklaşık 5 milyon aracı kapsıyor.Türkiye’de satışa sunulan araçlardan: Mart 2003 - Mart 2007 yılları arasında üretilen Corolla ve Yaris modelleri yolcu hava yastıklarındaki, Temmuz 2003-Aralık 2005 yılları arasında üretilen RAV4, Yaris ve Hilux modelleri ise sürücü hava yastıklarındaki gerekli parçanın değişmesi için yetkili servislere çağırılacak.

Toyota, Türkiye’de de bugüne kadar tarafımıza ulaşan herhangi bir şikayet bulunmamasına rağmen, geri çağırma kapsamındaki toplam 19 bin 585 aracın sahibi ile iletişime geçecek.

Yaklaşık 3-4 saat sürecek olan işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Hava

  ,

  Toyota

  ,

  zaman

  ,

  Aralık