Türkiye'de Nissan Üretmek fikri hala gündemimizde

Türkiye'de Nissan Üretmek fikri hala gündemimizde
Türkiye'de Nissan Üretmek fikri hala gündemimizde
Renault Nissan Başkanı Ghosn Türkiye'de Nissan üretimine hala sıcak baktıklarını belirtti.

Renault-Nissan Başkanı Carlos Ghosn 2013’ün Kasım ayında Londra ’da Nissan Qashqai’nin ilk basın gösterimi sırasında yaptığı ‘Nissan’ı Türkiye ’de mutlaka üreteceğiz” açıklamasının bir benzerini geçtiğimiz günlerde kapılarını açan Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdiği uluslararası basın toplantısında da tekrarladı.

Türkiye’de Nissan üretiminin hâlâ planları içinde olduğunu ifade eden Carlos Ghosn, “Türkiye’de çok verimli çalışan Renault üretimi yaptığımız bir fabrikamız var. Bu ülkede belki hemen şimdi değil ama gelecekte bir gün Nissan da üretmek planlarımız arasındaki yerini muhafaza ediyor. Her ne kadar bu konuda alınmış bir kararımız olmasa da, Bursa’nın üretim kalitesi ve rekabetçi maliyetleri açısından ne kadar avantajlı olduğunu biliyor, Türkiye’de üretilecek bir Nissan Türkiye iç pazarı, Doğu Avrupalı komşuları ve Ortadoğu pazarları için cazip olabileceğini kabul ediyoruz” dedi.

 KÜÇÜK SEDAN ÖNGÖRÜLMÜŞTÜ

Ghosn’un Londra’daki açıklamayı yaptığı tarihte Nissan Başkan Yardımcılığı görevini yürüten (Günümüz Aston Martin CEO’su) Andy Palmer de Türkiye’de B Sınıfı sedan modeli bir Nissan’ın üretilmesinin markanın bu alandaki açığını kapatmak için mantıklı olacağını ve bunun orta vadeli planları içinde tartışıldığını belirtmişti.

 

 


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  Türkiye

  ,

  Ortadoğu

  ,

  renault

  ,

  CEO

  ,

  başkan