Volkswagen ismini "Arena"ya verdi

Volkswagen ismini "Arena"ya verdi
Volkswagen ismini "Arena"ya verdi
Geçtiğimiz günlerde kapılarını açan canlı müzik ve gösteri sanatlarımerkezi Black Box Istanbul'un isim sponsorluğunu Volkswagen üstlendi. İstanbul'un Maslak semtindeki UNIQ İstanbul Kompleksi'nde yer alan merkez, Volkswagen Arena adıyla konuklarını ağırlayacak.

Pozitif tarafından yönetilen ve işletilen Volkswagen Arena, Volkswagen’in sponsorluğunun da katkısıyla önümüzdeki dönemde dünya çapındaki müzisyenleri, grupları, performans sanatçılarını ve gösterileri Türkiye ’ye getirmeye devam edecek.Sponsorluk anlaşmasıyla ilgili açıklama yapan Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, Volkswagen’in toplumsal hayata sadece otomobillerle değil, kültür ve sanat etkinliklerine destek olarak da katkı sağlamayı ilke edindiğini belirtti: “Parçası olduğumuz topluma ve ortak yaşam alanlarına karşı sorumluluğumuz olduğu anlayışıyla kültür, sanat ve spor faaliyetlerine de destek veriyoruz. Volkswagen Arena bunun en yeni kanıtını oluşturuyor. Volkswagen Arena’ya isim sponsoru olmamızın yanı sıra Türkiye’de müziğin ve performans sanatlarının gelişimine destek vermeye de devam edeceğiz.”

Yüksek sesli canlı performanslar için tasarlandı

Türkiye’de yüksek sesli (amplified) canlı performans altyapısıyla donatılan ilk kapalı müzik ve gösteri merkezi olan Volkswagen Arena aynı zamanda dünyanın en iyi akustiğe sahip salonları arasında yer alıyor. Toplamda 5 bin 800 kişiyi ağırlayabilen, 4 bin 700 kişiye oturmalı düzende ev sahipliği yapabilen Arena, farklı konfigürasyonlar ve kullanım alanlarıyla birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapabiliyor. Volkswagen Arena’da, Volkswagen’in çevre dostu ve ileri teknolojilerinin sergileneceği alanlar da yer alacak.