Volvo'nun dizel otomatiklerinde sorun yok

Volvo'nun dizel otomatiklerinde sorun yok
Volvo'nun dizel otomatiklerinde sorun yok
Volvo Car Turkey Genel Müdürü Greg Maruszewski 2015'te dizel otomatik Volvo'ların bulunurluğunda sorun olmadığını, markanın 2016 tedariki için görüşmeler yaptığını açıkladı.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

Volvo Cars’ın globalde Ford’la yaptığı anlaşmasının bitmesinin ardından Türkiye’de “üçü bir arada” sloganıyla sunulan dizel otomatik V40 S60 ve S80’in satışı hakkında sorular kamuoyunda ön plana çıkmıştı. Volvo Türkiye Genel Müdürü Greg Maruszewski bu modellerin 2015 için stok edildiğini ve tedariğinde bur sorun olmadığını vurguladı. Volvo merkezin yeni şanzıman ve motorlar için için globalde görüşmeler sürdürdüğünü kaydeden Maruszewski “Bu versiyonların devam etmesi için çalışmalar sürüyor” dedi.

Global Sıralamada Volvo Car Turkey 15’inci Sırada

Volvo Cars’ın satışları 2014’te global düzeyde yüzde 8,9 arttı, şirket 465.866 otomobil satarak bir rekora imza attı. Bu rekorun en önemli oyuncularından Volvo XC60, 136.993 otomobil ile Volvo Cars’ın dünyada en çok satılan modeli oldu. XC60’ı, 110.528 otomobil ile Volvo V40/V40 Cross Country izledi. Aralık ayı, satışların arka arkaya sürekli arttığı 18. ay oldu. Volvo Car Turkey de 2014’te sergilediği satış performansıyla Volvo ülkeleri arasında en çok satış gerçekleştiren 15. ülke oldu.

2015 Lansman Yılı

2014’ü satışa sunacağı önemli Volvo modelleri lanse eden Volvo Cars için 2015 pek çok yeniliği de içerisinde barındıran bir yıl olacak. Volvo Car, 2015’te üç önemli modelini satışa sunacak. Otomotiv endüstrisindeki en kapsamlı ve teknolojik olarak en üst seviyedeki standart güvenlik paketini sunan ve Volvo’nun yeni SPA şasisini kullanacak ilk otomobil olma özelliği taşıyan Yeni XC90, 2015’in üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak. Dinamik tasarım ve dayanıklılık özelliklerini bir araya getiren V60 Cross Country ile S60 Cross Country ise 2015’in sonuna doğru Türkiye’de satılmaya başlanacak. Volvo Cars’ın üçüncü gerçek Cross Country modeli olan ve ürün portföyünde dinamik tasarımı, dayanıklılık özelliklerini bir araya getiren V60 Cross Country ve yepyeni bir sınıf yaratan S60 Cross Country’nin premium segmentte ayrı bir yere sahip olacağı öngörülüyor.

Ayrıcalıklı Sadakat Programı: Volvo Benimle

2014’te müşteri memnuniyeti konusunda da atılım yapan Volvo Car Turkey bu dönemde geliştirdiği ve diğer Volvo ülkelerinde yer almayan bir sadakat programı olan Volvo Benimle’yi de hayata geçirdi. Volvo Benimle sadakat programı, Volvo kullanıcılarında aidiyet duygusu yaratmak ve Volvo’nun satış ve serviste sunduğu ayrıcalıklı ve avantajlı hizmetleri günlük hayatlarında seyahat, hobi, moda, sanat, spor ve konfor kategorilerinde de sunmak için tasarlandı. Şu anda aktif olarak Volvo Benimle’yi kullanan 1500 üye bulunuyor, Volvo Benimle üyelik kartı yeni Volvo sahibi olanlara gönderiliyor, Volvo kullanıcıları da volvobenimle.com’a girerek Volvo Benimle ayrıcalıklarından faydalanmaya başlayabiliyorlar. Volvo Benimle kartları olmayan eski kullanıcılar ise info@volvobenimle.com adresine girerek kart taleplerini iletebiliyorlar.