Volvo'nun Türkiye'nin "yeni" hedefleri

Volvo'nun Türkiye'nin "yeni" hedefleri
Volvo'nun Türkiye'nin "yeni" hedefleri
Volvo Otomobil Türkiye'de Genel Müdür değişti. Belçika'lı Frank Verseavel dizel 1.6 lt motorun gitmesiyle dezavantajlı ancak yeni modellerle de avantajlı bir döneme giriyor.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

Volvo Car Turkey yeni Volvo XC90’ın ve yeni T3 motorun test sürüşünü Çeşme Alaçatı’da gerçekleştirdi. Test sürüşü sonrasında gerçekleşen toplantıda Volvo Car Turkey yeni Genel Müdürü Frank Versaevel de ilk kez basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 Volvo Car Çek Cumhuriyeti’nde Genel Müdür olarak 5 yıl  görev yaptıktan sonra Türkiye ’ye atanan  Volvo Car Turkey Yeni Genel Müdürü Frank Versaevel şunları söyledi:

“Türkiye, sahip olduğu potansiyelle her zaman beni heyecanlandıran bir ülke oldu. Çek Cumhuriyeti gibi daha düşük adetlerin satıldığı bir pazardan, çok daha yüksek adetlerin konuşulduğu bir pazara gelmek benim için heyecan ve mutluluk verici” dedi. Volvo Car Turkey’in önümüzdeki yıllarda da yeni model heyecanı yaşayacağından bahseden Frank Versaevel, “Yeni XC90, 3 yıllık bir çalışmanın ve 11 milyar dolarlık bir yatırım programının parçası oldu. Birçok yönden Volvo tarihinde yeni bir dönemin başlangıcını oluşturuyor. Aynı zamanda Türkiye’nin bir sedan pazarı olduğunu biliyorum ve gelecek sene çok önemli bir bir sedan modelimiz olan S90 gelecek. Bugün tanıştığınız Yeni XC90 ve önümüzdeki yıl içinde gelecek Yeni S90’la beraber, Türkiye’de heyecanlı günler yaşayacağız.” dedi. Yeni sedan S90’ı geçtiğimiz aylarda 38 Volvo Genel Müdürü’nün gördüğünü ve tasarımın çok beğenildiğini kaydeden Verseavel S60 Crossover’ın da bu yıl geleceğini ifade etti. 

 

2020 vizyonu

 

Volvo Cars’ın 2020 Vizyonu’na da değinen Genel Müdür, “Güvenlik konusunda geliştirdiği 2020 Vizyonu’na adım adım yaklaşan Volvo Cars, '2020 yılında yeni bir Volvo otomobilin içerisinde hiç kimse hayatını kaybetmeyecek ya da ciddi şekilde yaralanmayacak’ mottosunu hayata geçirmek için ciddi adımlar atıyor ve AR-GE çalışmalarına global ölçekte devam ediyor. XC90 ve diğer yeni modellerimizle 2020 Vizyonu’na doğru, hızla yol alacağız” dedi.

  Babası da Volvo’cu

 25 yıldır Volvo bünyesinde görev yapan Frank Versaevel, babasının da Volvo’da görev yapması nedeniyle doğduğundan bu yana Volvo’yla iç içe olduğunu da anlattı. “Volvo’nun içinde doğdum, Volvo’nun içinde büyüdüm ve hala Volvo’nun içindeyim” diyen Versaevel, kariyerini ise “25 yıl önce Volvo bünyesinde Belçika Gent’teki fabrikada Üretim, Planlama, Dağıtım ve Lojistikten sorumlu olarak çalışmaya başladım. 7 yıl boyunca farklı lojistik pozisyonlarında görev aldıktan sonra, Brüksel’deki Avrupa Satış ve Pazarlama Organizasyonu içerisinde çalıştım.  Brüksel’de 3 yıl çalışıp, daha sonra 5 yıllığına Amerika’ya gittim. 2001 yılında Volvo Cars Kuzey Amerika Satış Planlama ve Lojistik takımını yönetmeye başladım. 2006 yılında Göteborg (İsveç)’da, İş ve Hacim Optimizasyon takımının başına geçtim. Daha fazla pazarın içinde, yetkili satıcılar ve müşterilerle iç içe olmak istedim. Bunun için Volvo Car Çek Cumhuriyeti’nde Genel Müdürlük görevini kabul ettim. Ve 5 yıl sonra şimdi Türkiye’deyim” sözleriyle özetledi.


Yeni Satış Müdürü Emiroğlu

 

Volvo Türkiye’nin yeni Satış Müdürü daha once Satış Sonrası Hizmet Müdürü olan Alican İmiroğlu olurken Sabri Sözen de Bayi Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlendi. Öte yandan Türkiye’dki bayiler 2016’da değişime giriyor. Volvo bayilerinde yeni görünüm ve satış yöntemleri kullanılacak.