Yan sanayici Meksika'da

Yan sanayici Meksika'da
Yan sanayici Meksika'da
Uluslararası Türk şirketi Standard Profil, 36 milyon dolarlık yatırımla 10'uncu fabrikasını Meksika'da açtı. Standard Profil'in CEO'su Turhan Semizer, "Avrupa'da pazar payımız yüzde 20'nin üzerinde ve bu başarımızı Kuzey Amerika'ya taşımak istiyoruz" dedi.

Otomotiv yan sanayiinde sızdırmazlık profili üretimi gerçekleştiren Standard Profil, globalizasyon stratejisini, Meksika’da açılışını gerçekleştirdiği 10’uncu fabrikası ile sürdürüyor. Müşteriye yakın olmanın getirdiği rekabet avantajından yararlanmak üzere açılan Meksika fabrikası, otomotiv endüstrisinin kalbi olan Kuzey Amerika’ya hizmet verecek.
SP Meksika’nın 36 milyon dolarlık yatırımla 9 ayda tamamlandığını belirten Standard Profil CEO’su Turhan Semizer, “Standard Profil’in macerası yaklaşık 40 yıl önce Türkiye ’de başladı. Bugün Meksika’daki son yatırımıile birlikte 4 kıtada 7 ülkede üretim yapan Standard Profil, kendi alanında yüzde 20’den fazla pazar payı ile Avrupa ’nın en büyük ikinci üreticisi. Hedefimiz, bu başarımızı üretimde globalizasyon sürecinin önemli bir parçası olan Standard Profil Meksika ile Amerika bölgesine taşımak” sözleriyle Standard Profil ailesinin Meksika’daki üyeleriyle birlikte bu hedeflerine ulaşacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.
Standard Profil Meksika’nın sağladığı güç ve avantaj ile Amerika’da daha rekabetçi bir konumda olacaklarını belirten Semizer, “Son teknoloji ile donatılan Meksika fabrikamız, Volkswagen ve Audi markaları için üretime başladı. Yeni müşteriler ve projelerle büyümeye devam edecek” dedi.
Meksika’nın Kuzey Amerika’da üretim yapan GM, Honda, Toyota gibi otomovin devleri için stratejik bir üretim üssü olduğunun altını çizen Semizer, 40 yıla yaklaşan tecrübesi, üretim kalitesi ve Ar-Ge gücü ile Standard Profil’in bölgede kısa sürede rakiplerine göre daha avantajlı bir üretici haline geleceğini söyledi.