Yeni Astra ile hedef liderlik

Yeni Astra ile hedef liderlik
Yeni Astra ile hedef liderlik
Opel'in amiral gemilerinden Astra HB tamamen değişti. Artık dizel otomatik versiyona da sahip olacak Astra HB ile Opel segment lideri VW Golf'ü 2016'da tahtından indirmeyi hedefliyor.
Haber: MEHMET ALİ KANTARCI - mali.kantarci@radikal.com.tr / Arşivi

Opel’in 11’inci.nesil kompakt modeli,  satılan iki Opel modelinden biri olan Astra tamamen yenilendi. Avrupa ’da kentleri gezerek yeni yüzünü gösteren yeni Astra’nın son durağı İstanbul oldu.

 

Opel  Türkiye 2016’da yeni Astra ile VW Golf’ten segment liderliğini almayı hedefliyor. Yeni Astra’nın İstanbul Ortaköy’deki gösteriminde konuşan Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik bu yıl Türkiye’deki otomobil ve hefif ticari araç toplam pazırının 900 bin adetin üzerinde olacağını söyledi. Opel’in Türkiye’de rekor satışının 54 bin adetler olduğunu hatırlatan Keklik ,”Bu yıl oOpel olarak toplamda 52 bin adeti geçeriz ama rekoru egale etmek biraz zor gözüküküyor^dedi.

 330 binden fazla sattı

 Opel Türkiye Gn. Md. Özcan Keklik” Astra modelimiz, Kadett ile başlayan tarihçesi boyunca bugüne kadar 24 milyonun üzerinde üretildi ve Türkiye’de 330 binin üzerinde satış rakamı ile Opel'in ana portföyünde yerini aldı. 10 nesli geride bırakan Astra’mız 11. Neslinde teknolojik donanımlar ve motor seçenekleriyle ön plana çıkıyor. Yeni Jenerasyon Astra’nın etkileyici, keskin çizgilere sahip sportif dış tasarımı,  yenilenen iç tasarımı, üst segment modellerimizin teknolojileri ve yardım sistemleri ile otomobil severlerin ilgilisini çekecek. Kompakt sınıf geleneğimizin en güçlü temsilcisini küçük hacimden yüksek güç üretebilen, verimliliği, performansı ve doğa dostu özelliklere sahip motorlar ile piyasaya sunacağız. Dizel otomatik şanzımanın katılmasıyla birlikte düşük yakıt tüketimini ve sürüş konforunu en yeni modelimizde otomobil severlere sunmuş olacağız’’ dedi.

Bir soru üzerine Keklik, Kasım ayında Türkiye’de yollara çıkacak Yeni Astra modeli ile 2016 yılında 15 binin üzerinde satışa ulaşma yanında segment liderliğini de hedeflediklerini ifade etti.

 

 

 

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Avrupa

  ,

  Golf

  ,

  Opel

  ,

  doğa

  ,

  yakıt