Yeni BMW X6 aralıkta geliyor

Yeni BMW X6 aralıkta geliyor
Yeni BMW X6 aralıkta geliyor
Daha fazla dinamizm, yüzde 22'ye kadar azaltılmış yakıt tüketimi ve sürekli aktif olan akıllı dört çeker sistemi ile Spor Aktivite Coupé'nin ikinci nesli yeni BMW X6, ayrıcalıklı sürüş keyfinin sembolü olarak liderlik konumunu daha da güçlendirecek.

Yeni BMW X6 aralık 2014 tarihinden itibaren, 3.0 litre ve 258 bg’lik sıralı altı silindirli dizel motorlu BMW X6 xDrive30d modeliyle Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda yerini alacak. Araç, BMW Group’un bugüne kadar 6 milyar doların üzerinde yatırım yaptığı ve 460.000 metrekare alan üzerine kurulu 8.000 kişilik istihdam yaratan Spartanburg Tesisi’nde üretiliyor.
Yeni BMW X6'nın tasarımı, bir BMW X modelinin sağlamlığını ve çok yönlülüğünü, markanın Coupé modellerine özgü sportif şıklığıyla bir araya getirirken donanm paketleri yeni BMW X6'nın özgün stilini daha da öne çıkarıyor. M Sport paketi ise otomobilin dinamik karakterini gözle görülür şekilde etkileyen, özel olarak seçilmiş ayrıntılar içeriyor.
Yeni BMW X6’da tüm bunlara ek olarak, bi-xenon farlar, 19 inç hafif alaşım jantlar, otomatik bagaj kapağı ve direksiyon üzerinde vites kulakçıklarına sahip sekiz ileri Steptronic şanzımanın yanı sıra deri kaplama, iki bölgeli klima kumandası, otomatik karartmalı dikiz aynası ve BMW ConnectedDrive'dan Sürüş Asistanı Güvenlik Paketi gibi önceki modelden çok daha zengin donanımlar standart olarak sunuluyor. Bagaj kapasitesini 580 litreden 1.525 litreye kadar artıran (önceki modelden 75 litre daha fazla) 40:20:40 oranında katlanan arka koltuklar, işlevselliği daha da geliştiriyor.
Yeni BMW X6'nın dikkat çekici şekilde artırılmış performansına eşlik eden özellikler arasında ortalama yakıt tüketiminde yüzde 22'ye kadar tasarruf sağlayan BMW TwinPower Turbo teknolojisi, standart olarak sunulan sekiz ileri Steptronic şanzıman, geniş BMW EfficientDynamics teknolojisi, ağırlıktan tasarruf sağlayan optimize ve gelişmiş aerodinamik özellikler yer alıyor.

Sürüş Asistanı güvenlik  standart.

Fren fonksiyonlu cruise control öğesine ek olarak yeni BMW X6'nın standart özellikleri arasında Sürücü Asistanı güvenlik paketi de yer alır. Bu kamera tabanlı sürücü yardım sistemi otomobil 70 km/sa'in üzerindeki hızlarda ilerlerken istendiği zaman kullanılabilecek Şerit Terk Uyarısı özelliğini içerir. Şerit Terk Uyarısı sürücünün istem dışı olarak bulunduğu şeridin dışına çıkması durumunda, gösterge panelinde görüntülenen görsel bir sinyalle ve direksiyonu titreterek sürücüleri uyarır. Bu pakete aynı zamanda Fren fonksiyonlu Yaya ve Çarpışma Uyarısı sistemi de dahildir Bu sistem maksimum 60 km/sa hıza kadar, önde seyreden otomobilleri ve aynı zamanda otomobilin hareket yönündeki çarpışma potansiyeli bulunan yayaları algılar. Tehlikeli bir durum algılandığında görsel ve işitsel uyarılar verilir ve aynı anda duruş mesafesinin kısaltılması amacıyla fren sistemi hazırlanır. Maksimum 60 km/sa hıza kadar, otomobilin hızının azaltılması ve kritik durum konusunda sürücünün uyarılması amacıyla orta seviyede "acil durum" freni de etkinleştirilir.