Yeni Caddy 49.8 bin TL'den geldi

Yeni Caddy 49.8 bin TL'den geldi
Yeni Caddy 49.8 bin TL'den geldi
Beklenen 4. nesil Caddy yepyeni görünümüyle Türkiye'de satışa sunuldu

Volkswagen Ticari Araç’ın sınıfının en beğenilen modellerinden biri olan Caddy, yeni Volkswagen DNA’sını taşıyan karakteristik yepyeni tasarımıyla Volkswagen showroom’larında yerini aldı. 4. nesil Yeni Caddy artan konforu, geniş sürücü destek ve güvenlik sistemleriyle öne çıkıyor.

Pazara sunulduğu tarihten bu yana dünya genelinde yaklaşık 1,5 milyon adetlik bir satış rakamına ulaşan Volkswagen Caddy’nin dördüncü nesli satışa sunuldu.

Türkiye’de 1.6 lt TDI 102 PS motorla pazara sunulan Yeni Caddy, 7-ileri DSG ve 5-ileri manuel olmak üzere iki farklı şanzıman seçeneğiyle, Trendline ve Comfortline olmak üzere de iki farklı donanım seviyesinde alınabiliyor.  Caddy 49 bin 840 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Dinamik tasarım

Her açıdan geliştirilen Yeni Caddy, kendine özgü, karakteristik yeni tasarımıyla yepyeni bir görünüme sahip. Yeni Volkswagen DNA’sını taşıyan keskinleştirilmiş kıvrımlar, belirginleştirilmiş hatlar Yeni Caddy'ye dinamik bir görünüm sağlıyor.

Yeni güvenlik sistemleri

Yeni Caddy modellerinde standart olarak sunulan ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’ sürüş hareketlerindeyorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğaara verilmesi konusunda hem görsel hemde sesli olarak uyarıyor.

Yeni eklenen güvenlik sistemlerinden bir diğeri de ‘İkincil çarpışma önlemeasistanı’. Yeni Caddy’de standart olarak sunulan sistem olası bir ikinci çarpışmayı önlemeamacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor.İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesinialgılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracıfrenliyor ve hızını 10 km/s'ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasındasürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

Bilgi ve eğlence sistemi

Yenilenen ve standart olarak sunulan radyonun renkli 5" dokunmatikekranı üzerinden hem araç bilgileri takipediliyor hem de radyo kontrol edilebiliyor. MP3ve WMA uyumlu CD çalar, hariciSD kart/AUX-in/USBdesteği ile istenilen kaynaktan müzik dinlemekeyfi sunuyor. Bluetooth özelliği ceptelefonu veya tabletlerde bulunan müziklere erişim sağlarken telefongörüşmeleri de güvenli bir şekilde rahatlıkla gerçekleştirilebiliyor.

Yepyeni ön konsol

Yeni Caddy’nin tamamen yenilenen ön konsolu şık ve kaliteli çizgiler taşıyor. Sürüş konforunu arttıran fonksiyonel ön konsoldaradyo kumandalı deri kaplı yeni direksiyon ilk bakışta dikkat çekiyor. Yeni üfleçler ve üfleçlerin üzerinden geçen dekoratif yatay şerit gibi detaylar Yeni Caddy'yi çok şık gösteriyor. Kapı içlerindeki kaplama yüksek kalite malzeme ve işçiliği ile göze çarpıyor.

Yeni Caddy’de, önceki nesillerde görülen tüm olumlu fonksiyonel özelliklerin korunduğu dikkat çekiyor. Aracın görünüş, kendine özgülük ve dinamizm özelliklerinde fark edilir şekilde iyileştirmeler göze çarpıyor.