Yeni Opel'ler Cenevre'den yola çıkıyor

Yeni Opel'ler Cenevre'den yola çıkıyor
Yeni Opel'ler Cenevre'den yola çıkıyor
Opel'in yeni üyesi Corsa OPC, dört metre uzunluğu, 1.6 litre 207 beygir güç ve 245 Nm.'lik maksimum tork üreten turbo motoru, 230 km/saat maksimum hızı, çevik kullanımı ve görünümü ile dikkat çekiyor. Cene

Cenevre’de Opel markası minik aracı Karl ve Corsa OPC’yi tanıttı. 5 Kapılı hatchback olarak üretilen model 3.68 metrelik uzunluğu ile ferah ve kompakt boyutlara sahip. KARL, kendisi için geliştirilen yeni nesil üç silindirli 1.0 litre 75 beygirlik motor düşük yakıt tüketimi ve çevre dostu olması ile dikkat çekiyor. KARL sağladığı performansı yalnızca 4.3 litre /100 km yakıt tüketimi ve 99 gr/km CO2 salımıyla elde ediyor.

Opel CEO'su Dr. Karl-Thomas Neumann “Cenevre'de iki dünya prömiyerini ve trend belirleyici Opel OnStar hizmetimizi seyirci ile buluşturuyoruz. OnStar uygulaması, müşterilerimizin rahatlıkla dijital ortamlara ve en yüksek güvenlik seviyesine bağlanabilmesini sağlayacak. Bununla birlikte Corsa OPC ve KARL ile ürün portföyümüzü genişletiyoruz. Ürün yelpazemizin dinamik oyuncuları olan OPC’lerimiz markamızın sportif geleneğinin, Alman mühendisliğinin en güzel örneği. Yeni Corsa OPC, mühendislerimizin küçük spor otomobil segmentinde çıtayı nasıl yükselttiklerini etkileyici şekilde kanıtlıyor. KARL, tasarımı ile otomobil severlerin kalbini, kaliteli ürün yapısı ile beynine hitap ediyor. ”dedi.

Güçlü, hızlı, sportif: Yeni Opel Corsa OPC

Corsa OPC, tanınmış deneyimli pilotlarla birlikte ışık mavisi rengi ile ilk kez sahne alacak. Geniş hava girişleri, kendine özgü kaputu, kalın yan eşik çıtaları, arka spoyler, egzoz boruları, Recaro performans koltuklar, alt kısımda düzleştirilmiş deri direksiyon simidi, spor pedallar yeni nesil Corsa OPC'nin sunması gereken gücü göstermekte.

Kaputun altında bulunan 1.6 litre 152 kW/207 beygirlik turbo benzinli motor 245 Nm.’lik maksimum tork üretiyor. 1.6 litrelik motor 1.900 ve 5.800 devir/dakika arasında overboost işlevselliği sayesinde gerektiğinde ilave 35 Nm güç üretebiliyor ve bu gücü yola 6-ileri manuel şanzıman üzerinden aktarıyor. 5. Nesil Corsa OPC 230 km/sa hıza ulaşıyor ve 0'dan 100 km'ye çıkması 6.8 saniye alıyor. Beşinci viteste 80 ila 120 km/saat hızına 6,6 saniyede alıyor. Yeni Corsa sağladığı performansı yalnızca 7.5 litre /100 km yakıt tüketimi ve 174g/km CO2 salımıyla elde ediyor.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  çevre

  ,

  spor

  ,

  Dijital

  ,

  Hava

  ,

  Opel

  ,

  yakıt

  ,

  CEO

  ,

  güvenlik