21 yıl sonra aynı karedeler

21 yıl sonra aynı karedeler
21 yıl sonra aynı karedeler
Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri dün yapılan DTK Genel Kurulun'da 21 yıl aradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi.

Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan DEP'in eski milletvekilleri; Hatip Dicle, Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit 21 yıl oradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi. Toğuç ve Yiğit, 1994'te yurt dışına kaçmış, Dicle ise, DEP davasından 10, daha sonra KCK davasından 5 yıl cezaevinde yattı. Toğuç ve Yiğit 21 yıl aradan sonra nisan ayında Türkiye 'ye dönerken, dün yapılan DTK Genel Kuruluna 3 eski milletvekili 21 yıl aradan sonra ilk kez fotoğraf karesinde bir araya geldi.
Diyarbakır 'da dün başlayan ve 2 gün sürecek Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Genel kurul toplantısında katılan DEP eski Milletvekili DTK Eş Başkanı Hatip Dicle, DEP eski Milletvekilleri Nizamettin Toğuç ve Ali Yiğit ile 21 yıl aradan sonra ilk kez aynı fotoğraf karesinde bir araya geldi. SHP ile 1999'da kurulan ittifak ile meclise giren Dicle, Toğuç ve Yiğit, Genel kurulda HDP'den seçilen milletvekilleri ile de bir araya geldi.

DHA