4+4+4 gerginlik kaldığı yerden!

4+4+4 gerginlik kaldığı yerden!
4+4+4 gerginlik kaldığı yerden!
4+4+4 teklifinin görüşüldüğü komisyon toplantısına çok sayıda vekil katıldı. Yer tartışması çıkınca toplantı bir süre başlayamadı

ANKARA - Meclis Milli Eğitim Komisyonu 4+4+4 teklifi mesaisine başladı. Meclis Milli Eğitim Komisyonu, AKP Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı başkanlığında saat 14.15'te toplandı.
Komisyona ilginin çok olması nedeniyle çok sayıda milletvekili ayakta kaldı. Komisyona Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'de katıldı.


-VEKİLLER AYAKTA KALDI-


Komisyonda çok sayıda milletvekilinin ayakta kalması tartışma konusu oldu. CHP 'li vekiller, "Meclis'te bir sürü büyük salon var" diyerek tepki gösterdi. Bazı milletvekilleri daha büyük salonda toplantı yapılmasını istedi.
Bazı milletvekilleri "Lüften bizim de oturmamızı temin edin" diyerek tepki gösterdi. Kimi milletvekilleri ise "Ayıp bir şey bu", "Gözünüz görmüyor mu", "Meclis'in bahçesinde yapalım, Genel Kurul'da yapalım" dedi. CHP'li Nur Serter, ise "Baskı yapıyorsunuz" diyerek tepki gösterdi.


-YER TARTIŞMASI ÇIKTI, TOPLANTI BAŞLAYAMADI-


Yer tartışması nedeniyle toplantıya geçilememesi de gerginliğe neden oldu. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Zamanın gecikmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz, bu arkadaşlarımız konuşmak istiyor, bu arkadaşlar nasıl konuşacak. 20 dakikadır bunu tartışıyoruz. Siz diyorsunuz ki burada kürsü yok diyorsunuz" dedi.
AKP grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Burası komisyon odası" deyince İnce, "Burada kürsü olmaması değiştirmez. Kürsüden kurtardık demek niyet okumaktır" dedi. Yer tartışmaların ardından Başkan Nabi Avcı toplantıyı açtı. (anka)