4G'nin kaderi belli oldu!

4G'nin kaderi belli oldu!
4G'nin kaderi belli oldu!
26 Mayıs'ta yapılması planlanan 4G ihalesinin iptal edilip edilmeyeceği henüz kararlaştırılmasa da Bakan Canikli, "4G'yi atlayalım 5G'ye geçelim" diyen Erdoğan'ın sözlerinin talimat niteliğinde olduğunu belirtti.

RADİKAL - Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın “4G’yle zaman kaybetmeyelim. 3G’de 2 yıl daha sabredip 5G’ye geçelim” sözlerinin talimat niteliğinde olduğunu söyledi.

Habertürk’ten Deniz Çiçek’in haberine göre Canikli, Erdoğan’ın yarı başkan olarak, yürütmenin başı olduğunu ifade ederek Erdoğan’ın sözlerinin talimat niteliğinde olduğunu ve önemsenmesi gerektiğini söyledi.

3G ve 4G arasında çok büyük fark olduğunu ama 5G’yi görünce bu farkın detay kalacağını iddia eden Canikli, 4G ihalesinin planlandığı gibi 26 Mayıs’ta yapılıp yapılmayacağı yönündeki soruya da, “Şu anda konu tartışılıyor. Biz de değerlendiriyoruz, hükümetimiz de değerlendiriyor. Yakında netleşir” cevabını verdi.

4G'de AK Parti seçim beyannamesinin dediği mi olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dediği mi?

4G'de iki eski bakan kavgası mı var?

Erdoğan: 2 yıl bekleyelim 5G'ye geçelim

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21 Nisan günü yaptığı konuşmada, “Gündemde 4G ihalesi var. Ama dünya 5G’yi konuşuyor. 4G’yle hiç zaman kaybetmeyelim. O zaman 3G’de iki yıl daha sabredersek, 5G’ye geçeriz. Aksi takdirde 4G’ye geçersek Türkiye çöplük haline döner” demişti.

Erdoğan’ın 4G-5G teknolojisi hakkındaki açıklamaları hakkında konuştuğumuz teknoloji yazarı Serhat Ayan ise 4G-5G’nin iPhone 4-5 gibi bir şey olmadığını belirterek 5G’ye dünyanın 2020 yılından önce geçmesinin mümkün olmadığını ifade etmişti.

5G’nin henüz standartlarının dahi belirlenmediğini, ne gibi özellikler ve yenilikler getireceğinin bilinmediğini dile getiren Ayan, dünyada 2001’de kullanılmaya başlanan 3G teknolojisine Türkiye’nin 2009’da geçtiğini hatırlatarak, 4G’yi atlayarak 5G’yi beklememiz halinde teknolojide 20 yıl geriye düşeceğimizi söylemişti.


  http://www.radikal.com.tr/134514613451463

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  5G - user986363

  Gıda enflasyonu tavan yapıp patates 6 TL olmuş, memleketin çivisi çıkmış, toplumdaki ayrışma had safhaya ulaşmış. Artık oturup 5G ile karnımızı doyurup kendimizi huzur içinde hissedebiliriz.

  ....? - citizen

  Emir sizin büyük yerinizden, başkanızdan gelmiş. Mecburen kuzu-kuzu itaat edeceksiniz bakan efendi..., neyi değerlendiriyorsunuz...

  neyin talimatı - genco940

  lafa bak hizaya gel. Talimat niteliğindeymiş. kimin talimatı ve ne hakla. Kabinede bakan olan birisinin icra makamının başbakanlık olduğundan haberi yok. Madem anayasa rafa, rejim buz dolabına kaldırıldı Mecliste fesih edilmiş sayılır. O zamanda hepiniz de yok hükmünde sayılmaz mısınız? Yoksa işgalci misiniz.