AB Bakanı Bozkır'dan 'palalı' diplomasi

AB Bakanı Bozkır'dan 'palalı' diplomasi
AB Bakanı Bozkır'dan 'palalı' diplomasi
Avrupa Birliği (AB) Bakanı Volkan Bozkır, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde kendisine hediye edilen Zülfikar kılıcıyla objektiflere poz vererek, "Bu palayı elimize alırsak Avrupa Birliği'ne daha rahat gireriz diye kanaat oluştu bende" dedi. Belediye Başkanı Altepe'nin de "Ya sokarlar, ya sokarlar" şeklinde karşılık vermesi dikkat çekti.

BURSA - AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Tarihi başkanlık binasındaki ziyarette Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Milletvekili Önder Matlı ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun da hazır bulundu.


Bakan Bozkır’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Altepe, son 10 yılda ürettikleri projeleri anlattı.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ise Bursa’nın, Türkiye ’nin göz bebeği olduğunu vurgulayarak, bilhassa tarihi ve kültürel projelerle şehri AB fonlarından daha çok yararlandırmak istediklerini ifade etti.

Ziyaretin ardından Başkan Altepe, Bakan Bozkır’a Osmanlı kılıcı hediye etti. Osmanlı kılıcıyla objektiflere poz veren Bozkır, “Bu palayı elimize alırsak Avrupa Birliği’ne daha rahat gireriz diye kanaat oluştu bende” dedi.

Belediye Başkanı Altepe de “Ya sokarlar, ya sokarlar” ifadesini kullandı.
AA-RADİKAL