AB Bakanı Bozkır'dan 'palalı' diplomasi

AB Bakanı Bozkır'dan 'palalı' diplomasi
AB Bakanı Bozkır'dan 'palalı' diplomasi
Avrupa Birliği (AB) Bakanı Volkan Bozkır, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretinde kendisine hediye edilen Zülfikar kılıcıyla objektiflere poz vererek, "Bu palayı elimize alırsak Avrupa Birliği'ne daha rahat gireriz diye kanaat oluştu bende" dedi. Belediye Başkanı Altepe'nin de "Ya sokarlar, ya sokarlar" şeklinde karşılık vermesi dikkat çekti.

BURSA - AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Tarihi başkanlık binasındaki ziyarette Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Milletvekili Önder Matlı ve AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun da hazır bulundu.


Bakan Bozkır’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Altepe, son 10 yılda ürettikleri projeleri anlattı.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ise Bursa’nın, Türkiye ’nin göz bebeği olduğunu vurgulayarak, bilhassa tarihi ve kültürel projelerle şehri AB fonlarından daha çok yararlandırmak istediklerini ifade etti.

Ziyaretin ardından Başkan Altepe, Bakan Bozkır’a Osmanlı kılıcı hediye etti. Osmanlı kılıcıyla objektiflere poz veren Bozkır, “Bu palayı elimize alırsak Avrupa Birliği’ne daha rahat gireriz diye kanaat oluştu bende” dedi.

Belediye Başkanı Altepe de “Ya sokarlar, ya sokarlar” ifadesini kullandı.
AA-RADİKAL


  http://www.radikal.com.tr/134145313414534

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Komik mi? - user947751

  Şimdi bu haberi iki yabancı gazeteci alıp avrupaya taşısa, palayla avrupaya girme muhabbetini ciddiye alsa, o ağzınızdan çıkan cümleleri nereye koyacaksınız... hoş halen daha ciddi bir habere dönüşme riski var, diplomasiyle uğraşan kişinin ağız sanatını iyi bilmesi, ağzından çıkanı iki kere düşünmesi lazım.

  gezi olaylarında - genco940

  Taksimde polislerin yanında kadınlara tekme atıp, ellerindeki palayla kovalayanlar vardı, onlar nereye girdiler bilen var mı?

  Giriş yolu - istaurban

  Üç kıtada at koşturan, hoşgörünün ve medeniyetin beşiği olan (!), mazisinde soykırım, katliam vb olmayan (!) milletin bir yere ulaşmak/girmek için bildiği tek yol bu işte. Kılıç ve şiddet. Adamlar boşuna "Barbar Türkler" demiyor.

  Palayla AB'ye girecekmiş - user1032582

  Aslında içinde yaşamasak güzel ülke Türkiye. Palayla AB'ye girecekmiş.