'AB yolunda en büyük dönemeç 2004'

TBMM Başkanı Bülent Arınç, hedeflerinin TBMM'yi en güvenilir ve en iyi işleyen devlet kurumları arasında ilk sıralara getirmek olduğunu belirterek, "Türkiye'nin en itibarlı ve en iyi işleyen kurumu olarak TBMM, 2004 yılında daha da büyük yenilikler yapacaktır" dedi.

ANKARA - TBMM Başkanı Bülent Arınç, hedeflerinin TBMM'yi en güvenilir ve en iyi işleyen devlet kurumları arasında ilk sıralara getirmek olduğunu belirterek, "Türkiye'nin en itibarlı ve en iyi işleyen kurumu olarak TBMM, 2004 yılında daha da büyük yenilikler yapacaktır" dedi.
Bülent Arınç, yeni yılla ilgili görüş ve düşüncelerini şöyle açıkladı:
"2004, Türkiye tarihinde çok önemli bir dönüm noktasıdır. AB serüveni bu tarihte büyük bir dönemece giriyor. Türkiye, sadece bir birliğe üye olmaya karar vermeyecek, halkının geleceğini bundan sonra nasıl şekillendireceğine
de karar vermiş olacak. Bu karar bizden sonraki bütün kuşakların hayatlarını doğrudan etkileyecek bir karardır. Bu yüzden 2004 hepimizin hayatı için önemlidir. Umarım AB üyeliğimiz konusunda herkes aynı istek ile gayret eder. Bizim 2004 sonu için hedefimiz, en güvenilir ve en iyi işleyen devlet kurumları arasında ilk sıralara geçmektir. Türkiye'nin en itibarlı ve en iyi işleyen kurumu olarak TBMM, 2004 yılında daha da büyük yenilikler yapacaktır."