AB'den HDP'ye çağrı: Parti olarak girmeyin!

AB'den HDP'ye çağrı: Parti olarak girmeyin!
AB'den HDP'ye çağrı: Parti olarak girmeyin!
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'la geçtiğimiz günlerde görüşen AB ülkeleri temsilcilerinin 'çözüm sürecinin devamı için' partinin parlamentodaki varlığının riske edilmemesi çağrısı yaptığı iddia edildi.

RADİKAL - Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Letonya'nın Ankara Büyükelçiliği ev sahipliğindeki AB üyesi 27 ülkenin büyükelçilik temsilcileri öğle yemeğinde buluşan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a, 'seçime parti olarak girmeyin' çağrısı yapıldığı iddia edildi.

29 Ocak günü yapılan ve iki saati aşkın sürdüğü belirtilen yemekte temsilcilerle özel bir görüşme yapıldığını da aktaran HDN yazarı Serkan Demirtaş'ın bugün yayınlanan köşesinde temsilcilerin, "çözüm sürecinin devamı için seçime parti olarak girmeyin" çağrısı yaptığı iddia edildi. Buna göre AB temsilcileri, "Seçime parti olarak girilmesi büyük risk taşıyor. Parlamentodaki varlığınız en meşru dayanağınız. Eğer barajın altında kalırsanız bu meşruiyet tehlikeye girer ve çözüm süreci için yapılan bunca kıymetli görüşme boşa gidebilir" dediği öne sürüldü.

HDP’DEN JET AÇIKLAMA
HDP Genel Merkezi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada ‘AB Büyükelçilerinin HDP'ye seçimlere parti olarak girmeniz riskli dediği yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. AB'nin veya büyükelçilerin partimize yönelik, seçimlere dair herhangi bir telkini veya en küçük bir iması dahi olmamıştır. Olması da mümkün değildir" denildi.HDP'nin 'yeni' oy kaynağı!

Ezgi Başaran yazdı. "HDP'nin barajı ve Cemaat'in oy oranı"


  http://www.radikal.com.tr/128383812838387

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP'NİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIMAK - user386103

  AB halen AKP'nin değirmenine su taşımaya devam ediyor. HDP seçimlere parti olarak girerse AKP'nin olası iktidarı tartışmalı ve zayıf olacak ve bu sonuçla da BAŞKANLIK SİSTEMİ rafa kalkacaktır. AB zafiyet içindeki bir Türkiye için AKP iktidarını destekliyor.

  - tujo

  HDP tarafından yazılı olarak yalanlanmis haber neden hala duruyor? Amaç ne ola ki....

  HDP, Hürriyet?in haberini yalanladı - realalpacino

  HDP, Hürriyet Gazetesi'nde yer alan "Parti olarak girmeniz riskli" başlıklı haberi yalanladı. HDP Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, "Hürriyet Gazetesi'nin bugünkü sayısında yer alan 'Parti olarak girmeniz riskli' başlıklı haberde, Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş'ın 29 Ocak'ta Ankara?da AB Üyesi Ülkelerin Büyükelçileriyle yaptığı yemekli toplantıda, söz alan Büyükelçilerin 'Seçimlere parti olarak girmeniz çok riskli, partinizin yüzde 10 barajını geçmesi zor görünüyor' dediği ileri sürülmüştür" denildi. 'EN KÜÇÜK BİR İMA DAHİ OLMADI, OLAMAZ DA' Açıklamada, söz konusu toplantıda AB'nin veya Büyükelçilerin HDP'ye yönelik, seçimlere dair herhangi bir telkini veya en küçük bir imasının dahi olmadığı belirtilirken, "Olması da mümkün değildir. Haber gerçeği yansıtmamaktadır" ifadeleri kullanıldı.

  Abd, - guvent

  Sana gorevini zamaninda ecevit gostermisti,golge etme baska ihsan istemez!!...

  "Öğrenildi" - blueknife

  Kimden öğrenildi??? Radikal!!!! ortaya manüplasyon amaçlı bir karışık daha. ne haberi yapan belli, ne haber kaynağı. :-)))

  HDP nereden yönetiliyor? - Clear

  Dışardan mı?

  Korku - drhil

  AB yi korku sarmış saçmalıyorlar. Gerçeği göremiyorlar. HDP kesinlikle parti olarak girmeli. Ben dahil çevremdeki onlarca CHP li bu seçimlerde HDP yi desteklemeye kararlıyız. Elde edecekleri zafer, diktatörün hayallerini yıkacaktır. .